Квартет гандболісток ЛДУФК зіграє за жіночу збірну України у двох матчах відбору на Євро-2024 проти команди Ізраїлю

Сьогодні та в суботу, 29-го лютого і 2-го березня поточного року відповідно, національна жіноча збірна України з гандболу, до складу якої запрошено четверо студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Валерій Мельник) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренером воротарок є Оксана Площинська, яка вищу освіту здобула в нашому виші, зіграє два поєдинки відбірної кампанії до Чемпіонату Європи-2024 з командою Ізраїлю.

Наш заклад вищої освіти у жіночій збірній України з гандболу, в поєдинках кваліфікації континентального форуму проти ізраїльтянок, окрім тренерки голкіперів Оксани Площинської, представлятимуть студентки факультету педагогічної освіти Олеся Дяченко і Ванесса Лакатош, які навчаються на четвертому і першому курсі відповідно, а також випускниці Вікторія Салтанюк і Тамара Смбатян.

Обидва матчі українок з ізраїльтянками відбудуться на паркеті арени Mestská Sportova hala Sala в словацькому місті Шаля. Сьогоднішній поєдинок, в якому номінальними господарками майданчику будуть наші суперниці, розпочнеться о 21:30 за київським часом. Натомість в суботу гра стартує о 19:00, а в статусі господарок будуть «синьо-жовті» дівчата.

Нагадаємо, українки розпочали відбірковий турнір у жовтні минулого року: у гостях поступилися команді Німеччини з рахунком 24:31 та у номінально домашньому матчі обіграли збірну Словаччини – 25:20. У поточній турнірній таблиці наші дівчата наразі посідають друге місце. Для прямої кваліфікації на Євро-2024 збірна України має посісти в групі перше або друге місце. На континентальний форум, фінальний турнір якого у листопаді та грудні нинішнього року прийматимуть Австрія, Швейцарія і Угорщина, також отримають путівки чотири найкращі команди, які завершать кваліфікацію на третіх сходинках своїх груп.

До ігор у Словаччині на навчально-тренувальному зборі в Ужгороді готувалися 19 українських гандболісток. 16 з них потрапили до заявки на матчі проти Ізраїлю.

Додамо, що в Україні трансляцію обох матчів у прямому ефірі можна дивитися на телеканалі Sport 3.

СКЛАД ЗБІНОЇ УКРАЇНИ:

Воротарки

• Юдіт Балог («Вашаш», Угорщина, 07.08.1995)
  • Вікторія Салтанюк («Кобежице», Польща, 08.10.2000)

Польові гравчині

• Тамара Смбатян («Альба Фехервар», Угорщина, 19.03.1995)
  • Каріна Соскида («Ювента», Словаччина, 09.10.2005)
  • Ірина Компанієць («Ювента», Словаччина, 21.11.1993)
  • Анастасія Оржаховська («Спартак» Київ, 26.05.2003)
  • Валерія Нестеренко («Карпати» Ужгород, 31.12.2004)
  • Євгенія Когуч («Ювента», Словаччина, 05.08.2003)
  • Аліса Петрів («Галичанка» Львів, 12.02.2003)