«Меморіал воїнів-шахістів» – це данина пам’яті українським захисникам (Фото)

У Львові відбувся Міжнародний благодійний шаховий турнір пам’яті Героїв російсько-української війни «Меморіал воїнів-шахістів», які загинули на фронті і зникли безвісти. Майже 300 учасників змагалися у турнірі. Загальний призовий фонд становив 133 000 гривень. Зазначимо, що перемогу в турнірі здобув міжнародний гросмейстер, львів’янин Мартин Кравців, який свою грошову винагороду – 20 000 гривень – відразу віддав організаторам на потреби Збройних Сил України. «Це благодійний турнір, маю за честь так вчинити», – наголосив титулований спортсмен, випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

За шахівницями зустрілися титуловані гросмейстери, початківці, військовослужбовці, діти із 21-ї області України та п’яти країн Європи, зокрема Чехії, Польщі, Ісландії, Словенії та Естонії. Загалом зіграли вісім турів швидких шахів. Було багато подарунків, смакували «шаховим» тортом, діти відпочивали з аніматорами. Турнір організував Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського та Федерація шахів України за співпраці з меценатами і активними організаціями. Всі турнірні внески, а також кошти із благодійного аукціону, який зібрав різноманітні спортивні лоти та «сюрпризи» з лінії фронту, передали військовим ЗСУ (125 ТРО Львова і ССО).

«Меморіальні турніри зберігають традиції, не дають забути тих, хто пожертвував собою задля майбутнього країни. Через роки цей турнір нестиме пам’ять про конкретні імена. Бо втрати війни – це не цифри. Це конкретні люди, зі своїми історіями й потенціалом. Пам’ятати про їх подвиг – наш святий обов’язок. Дякую людині, яка започаткувала цю ініціативу, великому патріоту України, моєму товаришу Антону Литвинцю», – зазначив начальник управління молоді та спорту ЛОДА Роман Хім’як.

Додамо, що в числі титулованих учасників турніру змагалися: шестеро міжнародних гросмейстерів, зокрема Грабінська Мирослава, Кравців Мартин, Кислинський Олексій, Михалець Любомир, Петурссон Маргейрта Сергєєв Володимир. А також шестеро міжнародних майстрів, шестеро майстрів спорту України, 13 майстрів FIDE (з них три жінки), 39 кандидатів у майстри спорту України.

«Цей захід має не лише спортивне значення, але й глибокий символічний зміст, адже він свідчить про те, що Україна бореться не лише за свою свободу, але й за свободу та демократію в усьому світі», – наголосив турнірний директор, доцент кафедри стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець, подякувавши кожному, хто долучився до організації та проведення благодійного шахового турніру.

ЗОКРЕМА:

організаторам: ЛДУФК імені Івана Боберського та Федерації шахів України;

співорганізаторам: Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, Управлінню молоді та спорту ЛОДА, Львівській міській раді, Управлінню спорту департаменту розвитку ЛМР, Управлінню освіти департаменту розвитку ЛМР, Львівській архиєпархії УГКЦ;

медійним партнерам: радіо «FM Галичина», радіо «Львівська Хвиля», ТРК «Перший Західний», телеканалу «НТА», телеканалу «Еспресо TV»;

партнерам: СК «Академія шахів ЛДУФК», ГО «Львівська міська федерація шахів», ГО СК «СКІФ», ВГО «Золоті леви чорної сотні», БФ «Ейпріл», ГО «Варта Руху», Відділу душпастерства розвитку фізичної культури та спорту Львівської архиєпархії УГКЦ, Гарнізонному храму святих апостолів Петра і Павла, Львівському обласному відділенню комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, Львівській національній філармонії, Управлінню фізичної культури та спорту Чернівецької міської ради, мережі магазинів «Сувенірний крам», «Планеті Мрій», «Країні Мрій», «Драгон парку», комп’ютерному клубу «Versus Arena», Fat Tony’s Barbershop, Kapper barbershop, магазину «Символіка», магазину квітів «Ami Fiori», «Клубу Кераміки», капелі бандуристок «Дзвінга», продюсерському центру «Клекіт», торговій марці «Журавель зі Львова», торговій марці «Львівські Солодощі», клініці Артема Чеховського, Лізі ветеранів футболу Львівщини, доставці їжі «LA П’ЄЦ», компанії «Una Pinsa», магазину «Наливки зі Львова», компанії «Чайний шлях», ресторану «NOA asia special», ТзДВ «Гал-Кат», «Chaus Traveling», заводу мінеральних вод «Солуки» і торговій марці «Трускавецька»;

шаховим партнерам: Волинській обласній федерації шахів, шаховому клубу «Гамбіт», Івану Хабінцю, Павлу Добринецькому, шаховому блогеру Сергію Франчуку, ChessManager, а також інтернет-магазинам «chessboard», «шахи.укр», «staunton», «chessstock»,«etsy.com/shop/chessflower»;

спеціальним гостям заходу: Митрополиту Ігорю Возьняку, Роману Хім’яку, Богдану Шустеру, Ростиславу Тістику, Юрію Германовичу, Мар’яні Дмитрів, Олександру Бєлявському, Олегу Романишину, Марті Літинській.

ОСОБЛИВА ПОДЯКА:

▶ Академії футболу ФК «Рух» Львів та готельному комплексу «Emily Resort»;

▶ міжнародному гросмейстеру Кирилу Шевченку;

▶ міжнародному гросмейстеру Маргейру Петурссону та банку «Львів»;

▶ торговій марці «Шеф-кондитер КУНДРАТ»;

▶ Благодійному Фонду Сім‘ї Доскіч;

▶ капелану Львівської обласної ради та ЛОДА о. Андрію Корчагіну;

▶ технічному директору Олександру Прохорову;

▶ фотографу та організатору Лані Афандієвій;

▶ ФОП Волощук І.;

▶ компанії «inVerita»;

▶ ІТ-директору турніру Андрій Хамуляку.

А також всім друзям нашої великої шахової родини, які завітали на турнір і провели цей натхненний час разом. Щодень зустрічає контрастами: «Мій син розсипає пісок у долонях й мудрує, як вежу міцну збудувати, ти біль свій приспав на втомлених скронях, з ворогом знову ідеш воювати». Боротьба триває. Дякуємо бійцям Збройних Сил України, які наближають Перемогу. Тільки разом ми – непереможні.

Іванна Литвинець

РЕЗУЛЬТАТИ ТУРНІРУ «МЕМОРІАЛ ВОЇНІВШАХІСТІВ»:

«Учасники бойових дій та військовослужбовці»

Медведик Василь
Марченко Олексій
Вихор Богдан

«Ветерани (1959 року народження та старше)»

Неділько Василь
Попов Сергій
Романів Микола

«Особи з інвалідністю»

Андрієнко Артем