Ватерполісти «Динамо» здобули перемоги у всіх чотирьох матчах третього туру Суперліги-2023/2024

Впродовж чотирьох днів, з 29-го по 31 березня поточного року, на водному майданчику басейну «МіКомп» у місті Кам’янське Дніпропетровської області відбулися матчі третього туру Чемпіонату України з водного поло сезону-2023/2024 серед команд чоловічої Суперліги. Кожна з восьми команд зіграла по чотири поєдинки. Стовідсоткового результату – чотири виграші в чотирьох матчах – змогло досягти лише одноосібний лідер турніру львівське «Динамо», кістяк якого сформовано зі студентів та випускників кафедри водних і неолімпійських видів спорту (завідувач – професор Олег Сидорко) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У Кам’янському завершився третій тур чемпіонату України серед команд чоловічої Суперліги сезону-2023/2024. На звітному турі, який гостинно прийняв басейн «МіКомп», впродовж чотирьох ігрових днів, з 28-го по 31-е березня, кожна з восьми команд зіграла по чотири матчі. Нагадаємо, що на перших двох турах команди умовних груп «А» (львівські клуби «Динамо», «ЛФКС-Акватіко» і КІВС та Збірна Закарпатської області) і «Б» (харківський НТУ «ХПІ-ШВСМ», Збірна Києва, ШВСМ-ВК «Маріуполь» та Збірна Харківської області) зіграли по два рази з клубами свого квартету. Тепер у Кам’янському команди зіграли по одному разі у форматі «стінка-на-стінку» – група «А» проти групи «Б».

За підсумками трьох турів лідерство чемпіонату України очікувано утримує львівське «Динамо», яке виграло усі десять матчів. Натомість за ще три путівки до фінального туру точиться дуже запекла боротьба. Наразі на них претендують п’ять клубів, які наразі займають місця з другого по шосте – НТУ«ХПІ-ШВСМ», ШВСМ-ВК «Маріуполь», львівські «ЛФКС-Акватіко» і КІВС та Збірна Закарпатської області. А от Збірна Києва та Збірна Харківської області практично не зможуть в матчах заключного, четвертого туру регулярного сезону пробитися в квартет фіналістів.

«Третій тур Суперліги дуже гарно продемонстрував боротьбу за першу четвірку, яка і буде змагатися за медалі чемпіонату України. Інтрига за друге місце особливо відчувається. З другого по шосте місця команди ведуть практично рівну боротьбу, тож помітна серйозна конкуренція. Попри зміни у складі «Динамо» і суттєве омолодження команди, наразі це абсолютний лідер Суперліги з водного поло сезону-2023/2024. Наразі можна сказати, що чемпіонат з водного поло зупинився на певному рівні, адже через війну багато ватерполістів не можуть грати за свої клуби. Молоді гравці нині перебувають за кордоном, багато ватерполістів служать у Збройних Силах України. На сьогодні маємо лідера – львівське «Динамо» – і команди, які борються за призові місця: ШВСМ-ВК «Маріуполь», НТУ «ХПІ-ШВСМ», «ЛФКС-Акватіко», КІВС та збірна Закарпатської області.

У наступному турі плануємо робити прямі трансляції, адже на вболівальників очікує велика кількість гарних та інтригуючих поєдинків. Розуміємо, що на трибунах може бути обмежена кількість глядачів через війну, тому буде змога дивитись матчі онлайн. Наразі, прикро, що багато молодих ватерполістів перебувають за кордоном. З однієї сторони – це досвід для молодих гравців, набутий в європейських командах, але з іншої – саме молоде покоління мало б можливість вже зараз демонструвати свої вміння, виступаючи за різні команди Суперліги і складати конкуренцію досвідченим гравцям. З позитиву – багато гравців, яким зараз за 30, повернулись до занять водним поло. Наразі з нетерпінням очікую наступного четвертого туру чоловічої Суперліги», – підсумував матчі третього туру чоловічої Суперліги президент федерації водного поло України Олександр Свіщов.

ВОДНЕ ПОЛО. ЧОЛОВІКИ. СУПЕРЛІГА2023/2024

28 – 31 березня. Кам’янське. Басейн «МіКомп»

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 3 ТУРУ

28 березня (четвер)