Георгій Лукашев пробився у ТОП-6 Чемпіонату Європи-2024 у плаванні на дистанції 400 м комплексом

У столиці Сербії Белграді в неділю, 23-го червня, фінішував Чемпіонат Європи 2024 року з водних видів спорту – плавання, стрибків у воду та артистичного плавання. У змаганнях з плавання в складі національної збірної виступав і Георгій Лукашев (на фото нижче) – студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, який навчається на кафедрі водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – професор Олег Сидорко).

Третьокурсник нашого університету, 20-річний Георгій Лукашев на континентальному форумі в столиці Сербії захищав спортивну честь синьо-жовтого прапора у чотирьох видах програми змагань з плавців. Найкращого результату на Євро-2024 він досягнув у своєму першому старті в Белграді – у плаванні на дистанції 400 м комплексним плаванням серед чоловіків.

Під час ранкової сесії у понеділок, 17-го червня, підопічний Андрія Шиманського та Андрія Копетчака (обидва вищу освіту здобули у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського) пробився до фіналу з восьмим часом – 4 хвилини 21,82 секунди. А ввечері того ж дня, у фіналі фінішував на шостій позиції з результатом 4 хвилини 21,20 секунди.

8. Ріхард Надь (Словаччина) – 4.22,14

У наступні дні континентального форуму в Белграді, у плаванні на дистанціях 100 м і 200 м батерфляєм Георгій Лукашев посів відповідно 40-е (результат – 55,32 секунди) та 15-те місця (пробився у півфінал, де показав час – 1.59,06). А в підсумковому протоколі дистанції 400 м вільним стилем він посів 16-й рядок з результатом 4.00,20.

Нагадаємо, на цьогорічному чемпіонаті України, що відбувся з 5-го по 8-е травня поточного року на водних доріжках басейну «Купава» у Броварах, що на Київщині, Георгій Лукашев завоював три медалі – два «золота» (200 м батерфляєм і 400 м комплексним плаванням) і одне «срібло» (800 м вільним стилем).

Додамо, що загалом українські плавці закінчили змагання Євро-2024 з п’ятьма медалями – два золота, «срібло» та дві бронзи. Зокрема, дворазовий олімпійський призер Токіо-2020 Михайло Романчук здобув «золото» у плаванні на 800 метрів вільним стилем та «срібло» на дистанції 1500 м вільним стилем. Титул чемпіона Європи виборов й 18-річний Олександр Желтяков у плаванні на 200 метрів на спині. Бронзову нагороду Євро-2024 на дистанції 50 м вільним стилем виборов Владислав Бухов, який, нагадаємо, на Чемпіонаті світу-2024, що відбувався у Катарі, здобув «золото».

А медальну крапку збірної України з плавання у виступах на цьогорічній континентальній першості з водних видів спорту в Белграді поставив квартет у складі Олександра Желтякова, Володимира Лісовця, Арсенія Ковальова та Іллі Лінника, який оновив національний рекорд України в естафеті 4х100 м комплексним стилем (3 хвилини 33,50 секунди) та здобув бронзовий комплект медалей. Зазначимо, що ця нагорода в естафеті 4х100 м комплексним стилем стала для України першою на чемпіонатах Європи за останні 18 років.