Вікторія Хвостенко і Олена Городна – срібна і бронзова призерки літнього чемпіонату світу-2024 з біатлону

В естонському Отепяя завершився літній чемпіонат світу 2024 року з біатлону. В складі збірної України у змаганнях серед юніорок спортивну честь синьо-жовтого прапора на планетарному форумі стріляючих лижників захищали й дві студентки кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Андрій Казмірук) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Вікторія Хвостенко і Олена Городна (на фото нижче – зліва та справа відповідно), які навчаються на першому і четвертому курсах відповідно факультету фізичної культури та спорту.

Перший виступ на чемпіонаті світу-2024 в Отепяя – суперспринт з чотирма вогневими рубежами – для Вікторії Хвостенко і Олени Городної склався по-різному. Вже у кваліфікації Вікторія впевнено вийшла у фінал, вигравши свій заїзд. Натомість Олена у своїй гонці посіла тільки восьме місце (напряму до фіналу виходили перші шестеро з кожного із чотирьох заїздів), але відібралася за добором (шестеро перших з решти учасниць за кращим часом).

17-річна Хвостенко не загубилася й у фіналі, де практично усю гонку претендувала на місце на подіумі, але в підсумку з двома промахами фінішувала на п’ятій позиції, відставши від третього, останнього призового місця на 16,4 секунди. При цьому Вікторія стала найкращою серед п’яти українок, які виступали в фіналі. Водночас старша та значно більш досвідчена за неї Городна, розбивши усі п’ять мішеней на першому рубежі, припустилася одразу трьох промахів на другому, а додавши до них ще один на третьому, практично втратила усі шанси на медаль. В підсумку вона показала лише 15-й результат.

Наступного дня в юніорок був вихідний, який однозначно пішов обом нашим студенткам на користь. Відпочивши, і Хвостенко, і Городна (на фото нижче – зліва та справа відповідно) у спринті зуміли піднятися на медальний подіум. Зокрема, Вікторія ідеально відстріляла на обох вогневих рубежах, що й дозволили їй показати на фініші «срібний» час. При цьому болгарці Валентині Дімітровій (на фото нижче – по центру), яка в черговий раз стала чемпіонкою світу серед юніорок, українка програла мізерні 0,6 секунди. Втім, слід сказати, що Дімітрова двічі схибила на «лежці», тож змушена була бігти штрафні 300 метрів. Городна також мала два промахи, але на «стійці». Однак, це не завадило їй показати на фініші третій час. Щоправда її відставання від чемпіонки світу було значно більшим, ніж в Хвостенко – 18,5 секунди.

Друге і третє місце в спринті – чудовий фундамент для того, щоб наступного дня вести боротьбу за медалі й у гонці переслідування. На жаль, своїм шансом оформити медальний «дубль» ні Вікторія, ні Олена скористатися не змогли. Хвостенко на чотирьох вогневих рубежах сумарно приступилася аж шести промахів, що в підсумку не дозволило їй піднятися вище 12-го місця на фініші. Городна зробила на два промахи менше, але цього вистачило тільки для того, аби зупинитися за крок до нагороди. Втім, стверджувати, що Олені до другої «бронзи» забракло зовсім трішечки, буде не правильно. Адже в підсумковому протоколі її та Ілону Плехацову з Чехії, яка й стала третьою, розділили 18,4 секунди, а в сучасному біатлоні це достатньо багато…