Олег Федор та Ілля Квасниця зіграли за молодіжну збірну України з футболу проти команди Англії у грі дев’ятого туру відбірного турніру до Євро-2025 (U-21)

Напередодні, 11-го жовтня, молодіжна збірна України з футболу провела свій дев’ятий, передостанній поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – у місті Борнмут, що в Англії, проти тамтешніх одноліток. Відкривши рахунок у середині другого тайму, «синьо-жовті» в підсумку не тільки не втримали перемогу, а й зазнали поразки. Втім, нагадаємо, українці ще раніше гарантували собі участь у фінальній частині Євро-2025. А в звітній грі у складі української збірної грали двоє представників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Олег Федор і цьогорічний випускник бакалаврату Ілля Квасниця.

Англія U-21 – Україна U-21 – 2:1 (0:0)

11 жовтня. Борнмут. Стадіон «Дін Корт». Початок – 21:45. Хмарно. Температура +12°C

Арбітр – Юакім Естлінг (Швеція).

Асистенти арбітра: Робін Вілде та Маркус Лундгрен Клітте (обидва – Швеція).

Четвертий арбітр – Річард Сунделл (Швеція).

АНГЛІЯ U21: Траффорд, Грей (Роджерс, 63), Харвуд-Белліс, Куонса, Холл, Філоджін (Айлінг-Джуніор, 84), Макейті, Мортон (Андерсон, 78), Хіншелвуд (Скарлетт, 84), Жиро-Хатчінсон (Гіттенс, 64), Делап.

Головний тренер – Бен Футчер.

УКРАЇНА U21: Нещерет, Вівчаренко, Михавко, Мельниченко, Крупський (Брагару, 46), Ярмолюк, Федор (Яцик, 72), Очеретько, Хлань (Смоляков, 56), Краснопір (Горбач, 56), Волошин (Квасниця, 84).

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

Голи: Макейті (88, 90+2) – Михавко (71).

Попередження: Грей (55), Філоджін (56), Холл (89) – Хлань (26).

Напередодні, 11-го жовтня, молодіжна збірна України з футболу провела свій дев’ятий, передостанній поєдинок у відбірному турнірі Євро-2025 (U-21) – проти команди своїх одноліток з Англії.

Нагадаємо, підопічні Унаї Мельгоси до цієї зустрічі здобули вісім перемог у восьми матчах, а в дев’ятий ігровий день у Борнмуті, на стадіоні «Дін Корт» їм протистояли найгрізніші суперники у групі – англійці.

У першому таймі господарі мали повну перевагу – вони завдали по воротах Нещерета сім ударів (один у площину), а наші не спромоглися відповісти жодним. Підопічні Бена Футчера створили три дуже небезпечних моменти, а найбільшу загрозу ніс Жиро-Хатчінсон. Його ударам на 16-й та 45-й хвилині лише трохи не вистачило влучності. Ще у одному випадку після удару Макейті врятував ситуацію наш голкіпер.

Після перерви українці явно додали в атаці, і моменти почали виникати вже у обох воріт. На удар Волошина суперники відповіли шансами для Макейті та Філоджіна. А на 71-й хвилині підопічні Унаї Мельгоси повели в рахунку. Очеретько подав кутовий до дальньої стійки, де Михавко класно зіграв головою – 1:0 на користь «синьо-жовтих».

Утім, англійці змогли не лише відігратися. На 88-й хвилині Макейті чудово виконав штрафний удар і відновив рівновагу – 1:1. А на другій компенсованій хвилині він оформив дубль і тим самим приніс перемогу своїй команді – 2:1. Таким чином, збірна України U-21 зазнала першої поразки у відбірній групі «F», тим не менш уже має путівку до фінального турніру Євро-2025.

Додамо, що у вівторок, 15-го жовтня, підопічні Унаї Мельгоси в місті Стара Пазова, у Спортивному центрі Футбольного Союзу Сербії зіграють проти господарів поля, збірної Сербії U-21 поєдинок десятого, заключного туру відбірного етапу Євро-2025 (U-21). Стартовий свисток арбітра про початок протистояння пролунає о 21:30 за київським часом. А жеребкування фінальної частини континентального молодіжного форуму 2025 року відбудеться 3-го грудня в столиці Словаччини Братиславі.

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»

ПОТОЧНА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

1. Україна – 24 очки (9 матчів, м’ячі 20–6)

Сербія – Україна

У фінальній частині Євро-2025 (U-21) виступатимуть 16 команд: команда Словаччини та ще 15 збірних, що приєднаються до неї за результатами відбору – дев’ять переможців груп, три найкращі команди серед володарів других місць та ще три переможці плей-оф, в якому гратимуть решта шість володарів других місць.