Віталій Роман, Олег Федор та Ілля Квасниця зіграли за молодіжну збірну України з футболу проти команди Сербії у заключній грі кваліфікації до Євро-2025 (U-21)

Напередодні, 15-го жовтня, молодіжна збірна України з футболу провела свій десятий, останній поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – у місті Стара Пазова, що в Сербії, проти тамтешніх одноліток. Маючи більшу частину протистояння ігрову перевагу, «синьо-жовті» в підсумку зазнали поразки з мінімальним рахунком 0:1. Втім, нагадаємо, українці ще раніше гарантували собі участь у фінальній частині Євро-2025. А в звітній грі у складі української збірної грали троє представників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Олег Федор, магістрант Віталій Роман та цьогорічний випускник бакалаврату Ілля Квасниця.

Сербія U-21 – Україна U-21 – 1:0 (1:0)

15 жовтня. Стара Пазова. Спортцентр Футбольного Союзу Сербії. Початок – 21:30

Арбітр – Роберт Дженкінс (Вельс).

Асистенти арбітри: Даніел Беккетт та Левісс Едвардс (обидва – Вельс).

Четвертий арбітр – Алекс Макінх (Вельс).

СЕРБІЯ U21: Калічанін, Джурджевіч, Мілічіч, Поповіч, Лазіч (к), Алексіч (Крстіч, 90+2), Стєпановіч, Шлівіч (Тріфуновіч, 78), Радоєвіч (Вукічевіч, 90+2), Мілошевіч (Петковіч, 13), Міятовіч.

Запасні: Лієскіч, Стевановіч, Ачімовіч, Павловіч, Велічковіч.

Головний тренер – Любінко Друловіч.

УКРАЇНА U21: Нещерет, Роман, Салюк, Мельниченко, Смоляков (Хлань, 72), Рубчинський, Варфоломєєв (Очеретько, 53), Ярмолюк (к) (Федор, 72), Брагару, Краснопір (Квасниця, 53, Горбач, 90), Волошин.

Запасні: Крапивцов, Вівчаренко, Михавко, Яцик.

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

Гол: Алексіч (21).

Попередження: Лазіч (40), Міятовіч (45+2), Алексіч (45+2), Шлівіч (45+3) – Мельниченко (31), Варфоломєєв (40), Смоляков (45+2).

Напередодні, 15-го жовтня поточного року, молодіжна збірна України з футболу провела свій заключний поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – проти команди одноліток із Сербії. До цієї зустрічі підопічні іспанського фахівця Унаї Мельгоси здобули вісім перемог у дев’яти матчах, уже оформивши путівку до фінального турніру, незважаючи на поразку в останній грі від Англії (1:2), що відбулася у п’ятницю, 11-го жовтня. Для здобуття першої сходинки в групі «F» «синьо-жовтим» слід було перемагати Сербію на виїзді, в місті Стара Пазова.

Господарі завдали удару в площину вже на 1-й хвилині поєдинку. Пізніше українці відправили м’яч у сітку, але Краснопір зробив це з офсайду, затим Ярмолюк і Варфоломєєв перевірили кіпера суперників. На 21-й хвилині балканці повели в рахунку – Алексіч перехопив м’яч перед нашим штрафним, обігрався з партнером і пробив Нещерета. До перерви міг забивати Шлівіч, але в останній момент його удар накрив Ярмолюк. У нашої команди зі стандарту в площину пробив Волошин. Тож на перепочинок суперники пішли за рахунку 1:0 на користь сербів.

На початку другого тайму українці затиснули суперників на їхній половині, але забити не зуміли. На 66-й хвилині серби відповіли ударом Шлівіча у площину. «Синьо-жовті» також пробивали по воротах, але влучності їм бракувало. Не використав гольовий шанс Квасниця, не влучивши в рамку на добиванні після класного удару Рубчинського. Пізніше кіпер сербів парирував удар Хланя.

У підсумки господарі здобули перемогу з мінімальним рахунком 1:0. Наша збірна фінішувала другою у групі «F» та пробилася на Євро-2025 (U-21) як одна з трьох найкращих команд серед володарів других місць.

Разом з Україною станом на сьогодні ліцензії для участі у форумі, що проходитиме з 11-го до 28-го червня 2025 року, окрім господарки – команди Словаччини, мають Данія, Англія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія. Ще три учасники визначаться в матчах плей-оф, що відбудуться в період з 11-го по 19-те листопада нинішнього року. Формування пар стикового етапу, в якому гратимуть Хорватія, Фінляндія, Чехія, Норвегія, Бельгія та Грузія, заплановане на 17-те жовтня. А жеребкування фінального турніру Євро-2025 за участі 16-ти збірних (чотири групи по чотири команди) відбудеться 3-го грудня в столиці Словаччини Братиславі.

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»