Футболісти львівських «Карпат» у домашній грі 11-го туру УПЛ сезону-2024/2025 обіграли столичну «Оболонь»

Упродовж трьох днів, з 25-го по 27-е жовтня 2024 року, було зіграно усі вісім матчів чергового, 11-го туру футбольного чемпіонату Української Прем’єр-ліги сезону-2024/2025, в більшості клубів якої грають студенти та випускники кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. В одному з них футболісти львівських «Карпат» на полі рідного стадіону «Україна» приймали київську «Оболонь». Забивши гол вже у дебюті гри, «зелено-білі» в підсумку перемогли «пивоварів» з мінімальним рахунком 1:0.

«Карпати» (Львів) – «Оболонь» (Київ) – 1:0 (1:0)

26 жовтня. Львів. Стадіон «Україна». Початок – 18:00. Температура +9°C. 2 187 глядачів

Арбітр – Євген Цибулько (Черкаська обл.).

Асистенти арбітра: Євген Гашков (Чернівці) та Владислав Дрикін (Рівне).

Четвертий арбітр – Андрій Зайцев (Донецька обл.).

Спостерігач арбітражу – Олександр Дердо (Чорноморськ).

Арбітр VAR – Олександр Омельченко (Слов’янськ).

Асистент арбітра VAR – Максим Чертоляс (Херсон).

Спостерігач арбітражу VAR – Юрій Мосейчук (Чернівці).

«КАРПАТИ»: Кінарейкін, Адамюк, Жан Педросо, Бабогло, Полегенько, Клименко (Рябов, 75), Бруніньйо (Шах, 75), Очеретько (Чачуа, 62), Костенко (Саків, 83), Підлепенець, Устименко (Іґор Невес, 62).

Запасні: Ю. Тлумак, О. Кузик, Векляк, Домчак.

Головний тренер – Владислав Лупашко.

«ОБОЛОНЬ»: Рибка, Стасюк, Карась, Приймак, Грисьо, Мороз (Тарануха, 46), Вітенчук (Слободян, 67), Блізніченко (Груша, 67), Черненко, Мединський, Суханов (Теслюк, 77).

Запасні: Федорівський, Дубко, Курко, Ломницький, Лук’янчук, Лях, Осман, Чернов.

Головний тренер – Сергій Шищенко.

Гол: Бруніньйо (10).

Попередження: Клименко (8), Жан Педросо (14), Чачуа (70), Рябов (87) – Вітенчук (18), Суханов (48).

Тренерський штаб «Карпат» провів суттєву ротацію і випустив шістьох нових виконавців у порівнянні з поєдинком майже тижневої давності проти «Руху». Зокрема, свій дебютний матч у складі «левів» провів голкіпер Яків Кінарейкін. Також у старт повернулися Павло Полегенько, Владислав Клименко, Євген Підлепенець та Ян Костенко. На вістрі Іґора Невеса замінив Денис Устименко.

Перший момент у матчі створила «Оболонь». Ігор Мединський завдав удару з меж штрафного майданчику по воротах «Карпат» – невлучно. Згодом команди обмінялись кутовими, які нічим небезпечним не завершились. Та на десятій хвилині «леви» відкрили рахунок. Жан Педросо віддав довгу діагональну передачу на правий фланг, де Євген Підлепенець отримав м’яч, змістився в штрафний майданчик та виконав простріл, який вдало замкнув Бруніньйо – 1:0.

Господарі свій тиск не зменшили і на 20-й хвилині могли забивати вдруге. Олег Очеретько та Владислав Бабогло розіграли стандарт, який, щоправда, ударом по воротах не завершився. Натомість «пивовари» зрідка наближалися до володінь господарів та практично не загрожували воротам Кінарейкіна.

У перерві тренерський штаб гостей провів одну заміну – замість Тараса Мороза вийшов Владислав Тарануха. Невдовзі екснападник «Карпат» отримав пас на хід і пробивав по воротах львів’ян. Утім самовідданий підкат Бабогла заблокував спробу Таранухи.

Ще краща нагода у Ростислава виникла після помилки захисників «Карпат». Форвард «Оболоні» вийшов віч-на-віч з Кінарейкіним, але пробив хоч і сильно, але неточно. У «Карпат» активністю відзначався Бруніньйо, який кілька разів пробивав з різних позицій.

На 72-й хвилині потужно здалеку стріляв Руслан Черненко – поруч зі стійкою. Ближче до завершення поєдинку «Оболонь» заволоділа м’ячем і періодично атакувала правим флангом. Після одного з таких випадів бив Мединський – знову повз ворота.

Наприкінці поєдинку кияни виконали серію кутових ударів, але вони не принесли бажаного результату. Тож «Карпати» зуміли втримати перемогу над «Оболонню» завдяки голу Бруніньйо на десятій хвилині.

Після перемоги над «пивоварами» карпатівці займають восьме місце, маючи в активі 15 очок. У вівторок, 29 жовтня, о 18:00, «Карпати» зіграють з «Рухом» матч 1/8 фіналу Кубку України-2024/2025. А наступний поєдинок у Прем’єр-лізі «зелено-білі» проведуть у Львові з київським «Лівим Берегом» – у суботу, 2-го листопада. Початок протистояння на стадіоні «Україна» о 15:30.