Книжковий ринок і розповсюдження – досвід Польщі

Керівник редакційно-видавничого відділу нашого Університету Оксана Борис 23 жовтня 2024 року взяла участь у черговій зустрічі із запланованої серії для українських видавців щодо змін, які очікують український видавничий сектор під час вступу в Євросоюз (попередня зустріч відбулася у грудні 2023 року). Подію організувала Польська книжкова палата й ініціатива SUPRR «Підтримка стійкості і відновлення українського видавництва» у партнерстві з Українським інститутом книги в форматі вебінару-дискусії «Книжковий ринок і розповсюдження – досвід з Польщі».

Цього разу з українськими видавцями поспілкувався Павел Філяр, засновник найбільшої компанії розповсюдження книжок на польському ринку «Platon».

Пан Філар представив огляд ринку розповсюдження в Польщі:

1) ключові дистриб’ютори і їх характеристики;

2) умови співпраці, ексклюзивність;

3) частка ринку і канали збуту: інтернет-книгарні, бібліотеки, традиційні книжкові магазини і їх трансформація, знижки;

4) логістичні рішення;

5) майбутнє книжкового ринку в Польщі – висновки із досвіду Польщі і європейський досвід.

Також було цікаво дізнатися більше про український досвід, у тому числі про специфічну воєнну ситуацію, про плани і надії на післявоєнне майбутнє.