У жовтні (22, 24, 29, 31 числа) 2024 року, в Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, в рамках «Школи педагогічної майстерності» кафедри педагогіки та психології вишу, вперше відбувся семінар підвищення кваліфікації освітніх працівників за програмою курсу «Іван Боберський – Батько українського тіловиховання». Для спеціалізованого фізкультурно-спортивного освітнього закладу із вагомим додатком до назви – «…імені Івана Боберського», такий курс, безумовно, дуже важливий!
У цьому семінарі виявило бажання взяти участь чимало викладачів кафедр вишу: гуманітарних дисциплін (доцент Руслана Труба), зимових видів спорту (доцент Ольга Зіньків), стрільби та технічних видів спорту (професор Богдан Виноградський та викладач Олександр Прохоров), колеги з кафедри олімпійської освіти (доцент Олена Падовська, доцент Соломія Гнот, старший викладач Лілія Гула) й інші з поза меж нашого Університету. Зокрема, доктор педагогічних наук, професор Юрій Дутчак (Хмельницький національний університет).
Модератором на усіх лекціях була професорка кафедри педагогіки тв. психології, доктор педагогічних наук Світлана Криштанович.
Лектор й одночасно автор-розробник курсу, доцент Ярослав Тимчак, є одним з небагатьох знаних знавців вишу в цій темі, співавтор науково-популярного видання (спільно з Андрієм Совою) про Батька українського тіловиховання – «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції» (2017).
Для семінару, Ярослав Тимчак обрав власну, авторську концепцію викладу курсу. У ході чотирьох лекцій («Непересічна особистість», «Український доробок Івана Боберського на тлі гімнастичного та спортивного руху своєї доби», «Творці української національної фізичної культури (УНФК)», «Іван Боберський – зразок та моральний авторитет ЛДУФК»), лектор спробував представити постать Івана Боберського з нових ракурсів огляду: від фіксування уваги слухачів на особистісних та ділових рисах Івана Боберського, до оцінки його доробку, з національної та міжнародної ретроспективи. Акцентував на потребі подальшого вивчення й осмислення феномену української національної фізичної культури та її значенні для розробки й закладання національних засад розвитку галузі фізичної культури та спорту в сучасні Україні.
Триваюча російська агресія проти України також стала тлом для співставлення епох доби Івана Боберського та сьогодення у викладі лектора.
Після завершення кожної лекції учасники семінару відвідували куточки вшанування пам’яті Івана Боберського в приміщеннях головного корпусу нашого вишу.
Незважаючи на вже здійснені у минулому вагомі «кроки», – почесну відзнаку Івана Боберського ЛДУФК (вручається з 2011), вже згадане вище науково-популярне видання про Івана Боберського (2017), почесний додаток до назви вишу (2016), потрібно зробити ще чимало, щоб освітяни й громадяни України «відкрили» для себе цю непересічну особистість. Тому, курс про «Батька українського тіловиховання» в межах семінару підвищення кваліфікації працівників освітніх установ, конче потрібний.
Організаторка і модераторка семінару, професорка Світлана Криштанович, схвально оцінила спецкурс, старання і фаховий рівень лектора. Підводячи підсумки, вона висловила сподівання на його присутність у програмах «Школи педагогічної майстерності» й надалі.
Фото Мирослави Тимчак