Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Гірськолижниця Анастасія Шепіленко на ХХХІІ Всесвітній зимовій Універсіаді-2025 у трьох видах програми змагань пробилася до ТОП-8

В італійському Турині, де підходить до свого завершення ХХХІІ Всесвітня зимова Універсіада-2025, напередодні, 22-го січня, закінчилися змагання з гірськолижного спорту. Спортивну честь синьо-жовтого прапора в цьому виді спорту захищали троє українців, двоє з яких є представниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Анастасія Шепіленко та Олександр Пацаган – магістрантка і студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту.

Найкращих результатів серед «синьо-жовтих» гірськолижників на світовому зимовому студентському мультиспортивному форумі в італійських Альпах досягла 24-річна магістрантка кафедри зимових видів спорту Анастасія Шепіленко, яка виступала в трьох дисциплінах і щоразу в підсумковому протоколі займала місце в ТОП-8.

Перший комплект нагород Турину-2025 в гірськолижному спорті було розіграно у альпійській комбінації (супергігант та спеціальний слалом) серед жінок. Трасу супергіганту українка пройшла з 11-им результатом –1 хвилина 02,76 секунди. Француженці Емі Чарбонне, яка показала найкращий час (59,72 секунди) серед 34-ох учасниць, вона програла 3,04 секунди. Слідом за лідеркою після першого виду альпійської комбінації йшли шведка Софі Нюберг та ще одна представниця Франції Луїзон Аккамбрі – їх від першого місця відділяли 0,16 і 0,56 секунди.

У другому виді альпійської комбінації – спеціальному слаломі – Анастасія Шепіленко зуміла піднятися на чотири позиції, показавши сумарний час проходження двох дистанцій 1 хвилина 54,38 секунди і в підсумку посіла сьоме місце. Щодо боротьби за медалі, то лідери після першого виду своїми позиціями конкуренткам не поступилися. Більше того, за сумою проходження двох дистанцій Емі Чарбонне з Франції збільшила свою перевагу над срібною призеркою Софі Нюберг зі Швеції з 0,16 до 0,60 секунди, а над володаркою «бронзи» – своєю співвітчизницею Луїзон Аккамбрі – з 0,56 до 0,78 секунди.

Сьоме місце Анастасія Шепіленко, яка тренується в своєї мами, випускниці нашого вишу, учасниці XVIII зимових Олімпійських Ігор-1998 в японському Нагано Юлії Шепіленко-Харківської, посіла і в боротьбі за нагороди в супергіганті. На фініші дистанції Настя зупинила секундомір на позначці 1 хвилина 02,73 секунди. Цікаво, що трійку призерок склали ті самі спортсменки, що і в альпійській комбінації, але в трохи іншому порядку. Зокрема, француженки помінялися місцями: цього разу «золото» з результатом 1.00,88 завоювала Луїзон Аккамбрі, а Емі Чарбонне (1.01,15) стала бронзовою призеркою. Натомість Софі Нюберг виборола для Швеції друге «срібло». При цьому новоспеченій чемпіонці вона поступилася мізерні 0,06 секунди.

У своєму заключному виді, гігантському слаломі, де підсумкові місця визначаються за сумою проходження двох дистанцій, Анастасія Шепіленко першу з них виконала не зовсім так, як планувала: показала 12-й результат – 1 хвилина 05,27 секунди. Значно краще магістрантка нашого Університету пройшла другу дистанцію, що дозволило їй з сумарним часом 2.09,41 посісти в підсумковому протоколі восьме місце. А чемпіонкою стала швейцарка Сю Піллер з результатом 2.06,58. Разом з нею на медальний подіум зійшли її співвітчизниця Дельфін Дарбеллі та італійка Маргарита Кекері, які програли золотій медалістці 0,60 і 1,03 секунди.

Додамо, що три результати Анастасії Шепеленко на звітних змаганнях – це три найкращі досягнення українських гірськолижників за всю історію їхніх виступів на Всесвітніх зимових Універсіадах. Цікаво, що до Турину-2025 найбільшим успіхом був також результат Анастасії Шепіленко – дев’яте місце в гігантському слаломі, яке вона посіла два роки тому на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023 в американському Лейк-Плесіді.

Змагався в Турині-2025 в турнірі з гірських лиж й 19-річний студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Олександр Пацаган. На жаль, його досягнення були значно скромнішими. У супергіганті він посів 44-те місце, а в гігантському слаломі став 68-им. В альпійській комбінації Сашка було дискваліфіковано, а в спеціальному слаломі він не зумів фінішувати в першій спробі.

 


Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!

Instagram   |   Facebook   |   Telegram   |   TikTok   |   YouTube

Прокрутка до верху