У шведському Естерсунді, де триває юніорсько-юнацький чемпіонат світу 2025 року з біатлону, напередодні, 3-го березня, відбулися гонки з масовим стартом зі стрільбою на чотирьох вогневих рубежах. У гонці на 12 км серед юніорок вікової групи U-20 змагалися чотири українки, серед них й Олена Городна (на фото нижче) – студентка четвертого курсу кафедри зимових видів спорту факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яка в підсумку посіла 15-те місце.
У минулому році, на юніорському чемпіонаті світу-2024 в естонському Отепяе, переможницею у масстарті-60 серед юніорок стала представниця Німеччини Юлія Кінк, а кращою серед українок була Олена Городна, яка посіла 15-те місце. Тож тренери і вболівальники української збірної ми сподівались на те, що вона в Естерсунді покращить свої минулорічні показники.
Щільною групою йшли біатлоністки до першого вогневого рубежу, спортсменки заважали одна одній, не обійшлося навіть без падінь. На стрільбищі Шведського національного центру біатлону в Естерсунді впродовж звітної гонки був поривчастий та сильний вітер, тож не дивно, що промахів було багато.
Після того, як всі учасниці гонки відпрацювали першу «лежку» на вогневому рубежі та пелотон об’єднався, на першу позицію, хоч і з зовсім невеличкою перевагою, вийшла саме лідерка української команди Олена Городна, яка швидко і, головне, чисто відстрілялась. За її спиною бігли Фабіана Карпелла та Анна Андексер – і італійка, і австрійка також стріляли без помилок.
На колі вперед вийшла дуже швидка Андексер, вона ж першою і розпочала другу стрільбу. Австрійка знов закрила всі мішені і вийшла на третє коло лідером. З однією хибою за нею бігли Олена Городна, а на третю-четверту позицію майже одночасно з двома хибами вийшли француженка Вольдія Ґальмас Полен та шведка Сара Андерссон.
Третя стрільба склалася для лідерок дуже драматичною: по чотири штрафні кола заробили австрійка та українка, на дві хиби менше зробила француженка і першою пішла на заключну стрільбу. Слідом за нею у гонку вийшла італійка Біргіт Шользхорн. Незважаючи на важку вітрову ситуацію, українка Олександра Меркушина закрила всі мішені. І після третього вогневого зуміла, з двома штрафними колами на першій стрільбі лежачи, вийти зі стадіону на третій позиції.
Остання стрільба вийшла дуже нервовою. Всі лідери хибили, і всього один промах допустила Меркушина. Тож список лідерів було оновлено: на першій позиції вийшла шведка Сара Андерссон, другу позицію зайняла Анаель Бонду, представниця Франції зробила у гонці лише два промахи, третьою на фінішне коло пішла Олександра Меркушина. У такому ж порядку дівчата і фінішували. Тож Олександра Меркушина (на фото нижче) виграла «бронзу», першу для України медаль на юніорсько-юнацькому чемпіонаті світу-2025!
Ксенія Приходько не показала шаленої швидкості на лижні, проте дуже зосереджено працювала на стрільбищі. У підсумку з трьома хибами українка посіла дев’яте місце. Олена Городна, на жаль, хибила дуже багато – шість промахів, тож, у підсумку, 15-та позиція. Львів’янка повторила свій минулорічний результат. А от ще одна українка Тетяна Тарасюк зайшла аж на вісім кіл штрафу, тож вище 32-ої позиції піднятися не змогла.
РЕЗУЛЬТАТИ МАССТАРТУ–60 СЕРЕД ЮНІОРОК U–20:
(60 учасниць)
1. Сара Андерссон (Швеція) – (2+0+2+0) 28.33,0
2. Амалі Бандю (Франція) – (2+0+0+0) +12,5
3. Олександра Меркушина (Україна) – (2+0+0+1) +17,2
4. Аманді Менжен (Франція) – (2+1+2+2) +52,5
5. Анна Неджа-Кубінец (Польща) – (1+2+0+1) +53,1
6. Анна Міллінгер (Австрія) – (0+2+1+0) +54,7
…9. Ксенія Приходько (Україна) – (0+1+1+1) +1.08,2
…15. Олена Городна (Україна) – (0+1+4+1) +1.34,2
…32. Тетяна Тарасюк (Україна) – (3+1+3+1) +3.28,7
Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!