Міністерством освіти і науки України на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року реалізується флагманський проєкт «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти», частиною якого є пілотний проєкт з утворення та функціонування центрів підтримки студентів.
25 квітня 2025 року в м. Тернопіль у Західноукраїнському національному університеті відбувся круглий стіл – «Центри підтримки студентів: спільні рішення для різних можливостей».
Метою заходу було обговорення ефективних практик створення центрів підтримки студентів, зокрема з числа вразливих категорій, і розробка спільних підходів до впровадження таких центрів у закладах вищої освіти.
З вітальним словом до учасників звернулися:
Тетяна Ломакіна радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.
Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко зазначив, що: «Наша мета — зробити вищу освіту в Україні якісною, доступною та комфортною для всіх. Саме тому ми реалізуємо флагманський проєкт МОН України «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові можливості», у межах якого створюються центри підтримки студентів». Центр підтримки студентів – це структурний підрозділ, який надає підтримку студентам на всіх етапах: від вступу до складання іспитів. Основними завданнями центрів є: розроблена освітня траєкторія студента, яка включає індивідуальний підхід до кожного, відповідно до потреб.
Анастасія Голотенко представниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України зазначила, що: «Наша з вами відповідальність і цінність у тому, щоб створити у закладах вищої освіти комфортний і приймаючий простір у якому ці досвіди можуть співіснувати та взаємозбагачуватись». Це про те, що кожна людина є цінною, заклади освіти мають створити такі умови, щоб кожна людина могла розкрити свій потенціал.
Ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк розповіла про важливість імплементації принципів безбар’єрності у діяльність закладів освіти. Західноукраїнський національний університет є активним учасником пілотного проєкту Міністерства освіти і науки України щодо створення центрів підтримки студентів у закладах вищої освіти й популяризує ідею освіти без бар’єрів — інклюзивної, справедливої та відкритої для кожного.
На сьогодні, до пілотного проєкту долучилися 11 закладів вищої освіти та створюють безбар’єрний простір для здобувачів освіти, роблячи освітній процес дійсно інклюзивним. Учасники мали можливість в цьому впевнитися з презентацій, які були презентовані представниками закладів вищої освіти:
- Західноукраїнським національним університетом;
- Київським національним університетом будівництва і архітектури;
- Маріупольським державним університетом;
- Українським католицьким університетом;
- Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини.
Під час панельної дискусії обговорювалися виклики та можливості, щодо створення центрів підтримки студентів у різних ЗВО, про можливості долучитися до проєкту та перспектив розвитку. Захід завершився підведенням підсумків та чудовою екскурсією Центром підтримки студентів ЗУНУ.
Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!