Стрибун у висоту Андрій Проценко змагатиметься на чемпіонаті світу-2023 у Будапешті

Федерація легкої атлетики України оголосила склад національної команди на чемпіонат світу-2023. У «синьо-жовтій» заявці й зірковий випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, бронзовий призер минулорічних чемпіонатів світу і Європи, чемпіон Європейських ігор-2019 Андрій Проценко.

Впродовж дев’яти днів, з 19-го по 27-е серпня у столиці Угорщини Будапешті відбудеться чемпіонат світу 2023 року з легкої атлетики. Всі дисципліни планетарного форуму (крім шосейних – спортивна ходьба і марафони) пройдуть на новому стадіоні, розташованому на східному березі Дунаю у південній частині міста.

До заявки збірної України увійшло 29 легкоатлетів з 13-ти областей та міста Київ, які змагатимуться за 30 медалей. Марина Бех-Романчук претендуватиме на нагороди одразу в двох дисциплінах – в стрибках у довжину та потрійному стрибку.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ НА ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2023

ТЕХНІЧНІ ДИСЦИПЛІНИ

Стрибки у висоту (жінки): Ярослава Магучіх (Дніпропетровська обл.), Ірина Геращенко (м. Київ), Юлія Левченко (м. Київ), Юлія Чумаченко (Донецька обл.)

Стрибки у висоту (чоловіки): Андрій Проценко (Херсонська обл.), Олег Дорощук (Кіровоградська обл.), Дмитро Нікітін (Житомирська обл.)

Потрійний стрибок (жінки): Марина Бех-Романчук (Хмельницька обл.), Марія Сіней (м. Київ)

Стрибки у довжину (жінки): Марина Бех-Романчук (Хмельницька обл.)

Метання молота (чоловіки): Михайло Кохан (Дніпропетровська обл.)

Метання молота (жінки): Ірина Климець (Волинська обл.)

Метання списа (чоловіки): Артур Фельфнер (Київська обл.)

Стрибки з жердиною (чоловіки): Владислав Малихін (Волинська обл.)

Штовхання ядра (чоловіки): Роман Кокошко (Вінницька обл.)

БІГОВІ ДИСЦИПЛІНИ

Біг на 400 м (жінки): Катерина Климюк (Запорізька обл.)

Біг на 400 м (чоловіки): Олександр Погорілко (Сумська обл.)

Біг на 400 м з/б (жінки): Анна Рижикова (Дніпропетровська обл.), Вікторія Ткачук (Донецька обл.)

Біг на 800 м (жінки): Наталія Кроль (Рівненська обл.), Ольга Ляхова (Полтавська обл.)

Біг на 3000 м з/п (жінки): Наталія Стребкова (Тернопільська обл.)

СПОРТИВНА ХОДЬБА

Спортивна ходьба, 35 км (жінки): Василина Сидорчук (Волинська обл.), Аліна Цвілій (Київська обл.)

Спортивна ходьба, 35 км (чоловіки): Ігор Главан (Сумська обл.), Іван Банзерук (Волинська обл.)

Спортивна ходьба, 20 км (жінки): Ганна Шевчук (Івано-Франківська обл.), Людмила Оляновська (Київська обл.), Олена Собчук (Волинська обл.)

Спортивна ходьба, 20 км (чоловіки): Сергій Світличний (Сумська обл.)