24 травня 2011 року вчена рада Львівського державного університету фізичної культури прийняла рішення про запровадження Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського
Її засновано до 100-літнього ювілею від дня заснування СТ «Україна», а також з нагоди 65-ліття ЛДУФК та 20-ї річниці Незалежності України.
Почесною відзнакою нагороджуються особи за окремі заслуги перед Львівським державним університетом фізичної культури, українським спортом і наукові, навчально-методичні та просвітницькі досягнення у царині досліджень української національної фізичної культури та їх популяризацію.
Іван Боберський (4.08.1873 – 17.08.1947 р.н.) – видатний діяч західно-українського фізкультурно-спортивного руху кінця XIX – першої чверті XX ст., організатор, фундатор, теоретик і практик.
Іван Боберський народився 14 серпня 1873 р. у с. Доброгостів у сім’ї священика. Навчався в Самбірській гімназії та Львівському університеті, а також в університетах Відня і Граца. Вивчав новітній досвід у царині фізичного виховання і спорту, подорожуючи Францією, Швецією, Чехією, Німеччиною.
Професор Академічної гімназії у Львові – германіст, учитель фізичного виховання. Діяч і керівник «Сокола-Батька»(1908 – 1914 рр.), ініціатор заснування спортивного товариства студентів вищих шкіл «Україна» (1911 р.), симпатик і благодійник української скаутської організації «Пласт». Один із перших теоретиків і методистів української національної фізичної культури. Автор перших посібників і методичних розробок з руханки («Забави й гри рухові»(1904 – 1905 рр.), «Копаний м’яч»(1906), «Значення руханкових товариств»(1909) та інших. Творець українських термінів і понять у сфері фізкультурно-спортивної діяльності, засновник курсів інструкторів з фізичного виховання та вихователь плеяди визначних діячів у сфері тіловиховання, зокрема Петра Франка, Степана Гайдучка і багатьох інших. Ініціатор викупу земельної ділянки і створення українського спортивного майданчика у Львові.
У роки Першої світової війни – член Бойової управи Українських січових стрільців, активний діяч «Пресової квартирки» УСС.
Цікавий публіцист і журналіст: автор репортажів з Ігор Олімпіад 1936 року в Берліні.
За значні досягнення в галузі тіловиховання і сприяння діяльності українській скаутській організації «Пласт» Іван Боберський 1928 року був іменований «Батьком українського тіло виховання».
З перших років незалежності України ЛДУФК відроджує унікальну українську історичну спортивну спадщину нашого краю. З початку 90-х років і до сьогодні в університеті проводяться урочисті академії професора Івана Боберського (1993р., 1998р., 2003р., 2008р.).