«Агробізнес» Чижевського зупинив переможну ходу «Вереса» Вірта у Першій лізі

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, упродовж двох попередніх днів, 29-го і 30-го квітня, було зіграно матчі 24-го туру.

Уже в дебюті поєдинку в Житомирі між місцевим «Поліссям» та луцькою «Волинню», який відкривав 24-й тур Першої ліги, господарям вдалося відкрити рахунок. Станіслав Коваль, натхненний своїм дебютним «дублем» у минулому турі, запресингував Владислава Леванідова і змусив воротаря «Волині» припуститися помилки, відкривши рахунок – 1:0. Надалі «Полісся» надійно оборонялось і пішло на перерву, ведучи перед у рахунку.

У другому таймі характер гри не сильно змінився. «Волині» також рідко вдавалося наблизитися до воріт Маханькова досить близько для створення небезпеки. Поки Денис Галенков не сфолив у середині другого тайму і арбітр не розцінив це порушення, як фол останньої надії. У меншості «Полісся» все одно захищалося досить грамотно і високо, що звузило перспективи «хрестоносців» на хоча б один гол до мінімуму. Як завжди, «розчинився» на полі Юрій Коломоєць після свого виходу з лави, не зміг нічого зробити й Богдан Оринчак, замінений в кінцівці. Поразкою в Житомирі «Волинь» серйозно ускладнила собі життя в боротьбі за ТОП-3. «Полісся» ж здобуває другу перемогу поспіль, явно розігравшись ближче до кінця сезону.

Міг зазнати турнірних втрат й харківський «Металіст 1925», який вдома приймав «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів. Відкривши рахунок з пенальті на 9-й хвилині, господарі на 23-й уже програвали – 1:2, а за дві хвилини ще й залишилися в чисельній меншості. Тим не менше, на початку другої половини зустрічі слобожанці упродовж трьох хвилин забили двічі і в такий спосіб здобули перемогу з рахунком 3:2.

Після втрати очок «Волинню» і валідольного матчу «Металіста 1925», мотивація господарів центрального матчу звітного туру «Агробізнес» – «Верес» мала бути ще більш серйозною. Реальна перспектива повернутися до трійки лідерів замаячила перед підопічними Олександра Чижевського – потрібно було просто обіграти команду Юрія Вірта. Правда рівняни не програвали в чемпіонаті з 10-го листопада минулого року, коли поступилися в Охтирці «Альянсу» (1:2). Більш того, з тих самих пір рівняни очок не втрачали, вигравши 11 матчів поспіль в рамках Першої ліги! Додавали головного болю наставнику «Агробізнесу» дискваліфікації Артура Думанюка та Івана Когута.

З огляду на кадрові втрати, господарі з перших хвилин грали від оборони, запропонувавши «Вересу» тактику дрібного і середнього фолу. Не дивно, що до самої кінцівки першого тайму жовті картки отримували виключно гравці «Агробізнесу». Але й найбільш гострий гольовий момент до перерви був у господарів. Микола Когут перевірив пильність однофамільця Богдана, а слідом за цим і тезка голкіпера рівнян Семенець бив, здавалося, впевнено. Але знову воротар «Вереса» врятував свою команду від неприємностей, а ще одне добивання прийшлося вище воріт.

Після перерви не було й подібного, гра перетворилася в академічне перекочування м’яча, під час якого трохи більшим було бажання перемогти у господарів. Та й то здебільшого виключно за рахунок прагнення виграти від Чижевського, який зробив дві заміни, спрямовані на підсилення атаки. Робив заміни і Юрій Вірт, зокрема, вперше в календарному році з’явився на полі Віталій Тимофієнко, який переніс важку травму. На жаль, гру це не врятувало, похмура нічия – 0:0, яка все одно ставить перспективи «Агробізнесу» в боротьбі за місце в УПЛ під серйозний сумнів...

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 24-й ТУР

«Металіст 1925» – «Гірник-Спорт» – 3:2
Голи: Батюшин, 9 (пенальті), Пономар, 51, Жичиков, 53 –
Романов, 14, Краєв, 23.

«Полісся» – «Волинь» – 1:0
Гол: Коваль, 7.

«Агробізнес» – «Верес» – 0:0

«Нива» – «Чорноморець» – 0:1
Гол: Козак, 77.

«Кристал» – «Оболонь» – 3:2
Голи: Вакуленко, 31 (пенальті), Тітієвський, 49, Дмитренко, 78 –
Батальський, 25, Мурза, 65 (пенальті).

«ВПК-Агро» – «Кремінь» – 3:0
Голи: Ляшенко, 43, Семенов, 63 (автогол), Куліш, 90+3.

«Миколаїв» – «Прикарпаття» – 1:0
Гол: Яворський, 66.

«Альянс» – «Авангард» – 1:1
Голи: Сидоренко, 52 – Єрмоленко, 36 (пенальті).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 24-го ТУРУ