Академічний день боротьби з раком молочної залози за участю польських фахівців (Фото, відео)

26-го травня 2021 року у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбувся захід в межах Всеукраїнського марафону проєкту «Самодіагностика раку молочної залози в молодих українок» за програмою «RITA – Зміни в регіоні».

Під час відкриття Академічного дня боротьби з раком молочної залози з вітальним словом виступили: Перший проректор ЛДУФК, професор Федір Музика; віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Малгожата Сєкєжинська; професор Університету економіки у польському місті Бидгощ (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy), директор Інституту Спорту і Фізичної Культури Університету економіки в м. Бидгоші, доктор Олександер Скалій; директор медичної школи для дорослих, науковий працівник WSG, доктор Тетяна Скалій.

«Сьогодні надзвичайна подія. Разом з Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського та ще чотирма університетами України ми змінюємо стан самодіагностики раку молочної залози. Ми починаємо впроваджувати її, як навчальну дисципліну у вищих навчальних закладах, – зазначив доктор Олександер Скалій, – дякую керівництву Університету за дворічну роботу щодо реалізації цього проєкту і консульству Республіки Польща у Львові за патронат події. Проєкт фінансується польсько-американським фондом Свободи в рамках програми «RITA – Зміни в регіоні», яку реалізує фонд «Освіти для демократії».

Наукову конференцію модерувала кандидат наук з фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри спортивної медицини, здоров’я людини, доцент Віра Будзин.

Про досвід реалізації Державної програми профілактики раку молочної залози у Республіці Польща розповів один із провідних онкологів Польщі, професор Університету економіки у польському місті Бидгощ, хірург-онколог, науковий працівник WSG Вітольд Ковальські.

«Дуже тішуся, що маю честь виступали сьогодні. В Україні я вже вчетверте, у Львові – втретє. Дуже люблю подорожувати і мав можливість відвідати понад 100 країн світу. Спеціальне місце в моєму серці займає Україна, – розповів доктор Вітольд Ковальські, – Більше 25 років працюю у центрі онкології м. Бидгощ. Проблема є дуже важливою. Потрібно, щоб ми разом дбали про своє здоров’я. Молоді жінки дуже рідко беруть собі до уваги і думають, що у них може з’явитися рак молочної залози. Ми не можемо запобігти виникненню ракових пухлин. Єдиною можливість є профілактика і раннє виявлення раку».

З доповіддю про ранню діагностику раку молочної залози та актуальний стан проблеми в регіоні виступив лікар-хірург, мамолог відділення патології молочної залози Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичний центру Андрій Яблонський.

На завершення координатор проєкту – завідувач кафедри теорії спорту та фізичної культури, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Юрій Бріскін представив інформацію про результати ІІ етапу проєкту «Самодіагностика раку молочної залози в молодих українок».

Також була створена можливість індивідуальних консультацій доктора Вітольда Ковальскі.


Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ