Анастасія Горлова і Віталій Вергелес – срібні призери етапу Кубку світу в Познані

У польському місті Познань минулими вихідними завершився другий етап Кубку світу 2022 року з веслування на байдарках і каное – ICF Canoe-Kayak Sprint World Cup 2022 Poznan Poland. У складі національної збірної України на звітному турнірі три срібні медалі здобули випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Дві з них в активі Віталія Вергелеса і одна – в Анастасії Горлової.

Найбільша увага, як завжди на змаганнях Кубку світу, була прикута до олімпійських видів. Саме такий вид – чоловіча каное-двійка на дистанції 500 метрів – і розпочинав програму заключного дня баталій на водному каналі у Познані, коли, через негоду, на неділю, 29-е травня, були заплановані фінали у всіх видах програми.

Український екіпаж Віталій Вергелес / Андрій Рибачок (на фото вище – зліва і справа відповідно), які на першому етапі цьогорічного Кубку світу в чеському місті Рачіце були лише 12-ми, в Познані доволі впевнено вийшли у фінал, де відразу опинилися серед лідерів. Зі старту лідерство захопив польський дует Слівінські / Кітевські, а далі йшла щільною групою четвірка екіпажів, де були і українці.

«Синьо-жовті» продемонстрували характер та «вирізали» фініш у конкурентів – 1 хвилина 43,12 секунди. Відставання українців від переможців – поляків – склало 0,73 секунди. Відзначимо, що ця медаль стала першою для України на ICF Canoe-Kayak Sprint World Cup 2022 Poznan Poland.

Невдовзі після завоювання срібної медалі у каное-двійці, Віталій Вергелес та Андрій Рибачок виграли ще одне «срібло» – у каное-четвірці на дистанції 500 метрів разом із Юрієм Вандюком та Даниїлом Харечком.

Що цікаво, бронзову медаль у цій дисципліні виборов інший український квартет у складі Олега Боровика, Андрія Захарова, Віктора Свиридюка та Павла Алтухова.

Першу нагороду для українських байдарочниць в цьогорічному розіграші Кубку світу завоювала в Познані двійка у складі Анастасії Горлової та Людмили Кукліновської (на фото вище – справа і зліва відповідно) на дистанції 200 метрів. Обидві спортсменки найвищі свої досягнення мають саме в цьому виді: Анастасія з Марією Кічасовою-Скорик стала чемпіонкою Європи і завоювала світову «бронзу», а Людмила з Марією Повх стала чемпіонкою Європейських ігор-2019. Поєднавшись в одному екіпажі, вони доказали на звітному старті свою конкурентоспроможність – завоювали «срібло» Кубку світу, відставши на фініші від переможниць з Польщі на 0,91 секунди. Тепер чекаємо від Анастасії та Людмили прогресу в олімпійських видах, де в головні фінали вони поки що не потрапляють.

Зазначимо, що четвертою у фіналі цього виду програми змагань стала ще одна українська пара – Діана Танько / Наталія Докієнко.

Додамо, що Анастасія Горлова у Познані змагалася і на байдарці-одиночці на дистанції 200 метрів, де також пробилася до фіналу. Однак у цьому виді програми Кубку світу зійти на медальний подіум випускниці нашого Університету не судилися. У підсумку вона фінішувала на шостій позиції.

Загалом за підсумками змагань у Познані збірна України зуміла завоювати вісім медалей – дві золоті та по три срібні і бронзові.