Анастасія Ковтун – чемпіонка Європейської жіночої баскетбольної ліги

Анастасія Ковтун – студентка четвертого курсу факультету фізичної терапії та ерготерапії Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – в складі чеського клубу «Левхарті» з міста Хомутов стала чемпіонкою Європейської жіночої баскетбольної ліги (EWBL) сезону-2022/2023.

У столиці Польщі Варшаві відбувся «Фінал чотирьох» Європейської жіночої баскетбольної ліги (EWBL) сезону-2022/2023. У першому півфіналі литовський «Нептунас» з Клайпеди у рівному протистоянні з рахунком 79:73 вирвав перемогу у господарок турніру – баскетболісток варшавської «Полонії».

В іншому півфіналі зустрілися чеський «Левхарті» з міста Хомутов та український клуб «Франківськ-Прикарпаття» з Івано-Франківська, в складі яких грають відповідно Анастасія Ковтун і Христина Філевич (на фото вище – справа та зліва відповідно) – студентка четвертого курсу та випускниця нашого Університету. Фінальна сирена зафіксувала звитягу команди Анастасії Ковтун з перевагою у десять ігрових очок – 86:76. Додамо, що Філевич стала найрезультативнішим гравцем матчу – 28 очок.

Поразка в цій грі психологічно надломила команду з Прикарпаття. Підопічні Юрія Процюка у поєдинку за третє місце проти «Полонії» нічого не змогли протиставити господаркам турніру, зазнавши нищівної поразки з рахунком 53:100. І знову найкращою у складі українського клубу була Христина Філевич, в доробку якої 20 очок.

Натомість «Левхарті» виграв і свій другий матч. Анастасія Ковтун та її партнерки, окрилені перемогою над дівчатами з Івано-Франківська в першій грі, у фіналі в дуже важкій боротьбі зуміли в кінцівці поєдинку проти «Нептунаса» дотиснути суперниць – 77:73 – і в такий спосіб здобути почесний трофей.

Додамо, що дві баскетболістки національної збірної України – Вікторія Балабан та Христина Філевич – потрапили до п’ятірки кращих гравчинь Європейської жіночої баскетбольної ліги (EWBL) сезону-2022/2023.

У дев’яти зіграних матчах турніру капітан команди з Івано-Франківська Христина Філевич (на фото вище) набирала в середньому 19.9 очка (друге місце в лізі), реалізовувала 36% дальніх кидків (сьоме місце), а також робила 5.9 підбирання, 3.0 передачі, 1.9 перехоплення за 36 хвилин 54 секунди у середньому за гру.

А українська захисниця литовського «Нептунаса» Вікторія Балабан (на фото нижче – третя зліва) у дев’яти матчах сезону в середньому набирала 13.8 очка, робила 3.8 підбирання та 3.3 передачі за 25 хвилин в середньому за гру.

СИМВОЛІЧНА ЗБІРНА EWBL СЕЗОНУ-2022/2023

Вікторія Балабан
(захисниця) –

«Нептунас» (Клайпеда, Литва)

Елішка Брейхова
(захисниця) –

«Левхарті» (Хомутов, Чехія)

Анна Павловська
(розігруюча) –

«Полонія» (Варшава, Польща)

Христина Філевич
(форвардиня) –

«Франківськ-Прикарпаття» (Україна)

Лігіта Тамуйте
(центрова) –

«Нептунас» (Клайпеда, Литва)


MVPНАЙЦІННІШИЙ ГРАВЕЦЬ ТУРНІРУ

Катержина Бартонова
(розігруюча) –

«Левхарті» (Хомутов, Чехія)

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ