Андрій Гентош: «Результат Богдана Гози у Греції – це «бронза» Олімпіади-2020 у Токіо»

Випускник кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, старший тренер національної збірної України з важкої атлетики та за сумісництвом викладач кафедри АВС нашого вишу Андрій Гентош прокоментував виступ свого підопічного, студента третього курсу ЛДУФК Богдана Гози, який, як ми вже повідомляли, у понеділок, 9-го травня, здобув три золоті медалі (ривок, поштовх і двоборство) юніорського чемпіонату світу-2022, що напередодні, 10-го травня, завершився у грецькому місті Іракліон.

– Андрію Володимировичу, чи сподівалися, що Богдан стане чемпіоном світу з таким величезним відривом від срібного призера?
– Ми вивчили своїх суперників і зрозуміли, що конкуренції не буде. Але з іншої сторони – це спорт і тут не можна розслаблятися.

– Які завдання були поставлені перед Богданом Гозою на чемпіонат світу?
– Було завдання встановити світовий рекорд у ривку, з чим Богдан впорався на відмінно (результат – 195 кг).

– Чи можна сказати, що Богдан Гоза зараз перебуває у найкращій спортивній формі?
– Думаю, так. Зараз це його найкраща спортивна форма. Ми показали чудовий результат у сумі двоборства – 410 кг. На Олімпійських Іграх-2020 у Токіо це була б бронзова медаль. Відбір на Олімпіаду у Токіо нам нереально було пройти. Він починався у 2018 році, а тоді Богдану було лише 16 років.

– Які плани у вашого підопічного після чемпіонату світу?
– Богданові потрібно переходити в супертяжі. Мова йде про вагову категорію понад 109 кг. Там є перспектива. Звичайно, буду банальним якщо скажу, що у планах – Олімпійські Ігри-2024 у Парижі.

– Кому присвячуєте свої перемоги на чемпіонаті світу? Богдан на нагородження вийшов з прапором України з написом Збройні Сили України.
– Свою перемогу Богдан присвячує нашим воїнам, які боронять нашу землю. Честь їм і хвала. Він це зробив, щоб увесь світ побачив міць нашої армії.

За матеріалами Управління спорту Львова