Андрій Мандзій і Антон Дукач – призери Кубка націй з санного спорту

У латвійській Сігулді завершилися чергові, четверті за ліком етапи Кубка світу та Кубка націй з санного спорту сезону-2022/2023, на яких у складі національної збірної України успішно виступили Андрій Мандзій, Антон Дукач та Олена Стецків – випускники кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У перший день змагань, 6-го січня, на санно-бобслейній льодовій трасі у Сігулді відбулися змагання етапу Кубка націй. У заїздах чоловіків на одиночних санях першим до фінішу прийшов представник Німеччини Макс Лангенхан, який показав результат 47,996 секунди. Друге місце посів 34-річний уродженець Кременця Тернопільської області Андрій Мандзій (на фото вище – крайній зліва), який виступає на найвищому міжнародному рівні з сезону-2008/2009. З того часу він змагався на трьох Олімпіадах (Сочі-2014, Пхьончхан-2018, Пекін-2022) та восьми чемпіонатах світу. На звітному турнірі Андрій здобув «срібло», відставши від переможця на 0,329 секунди.

Зазначимо, що Мандзій випередив свого партнера по команді Антона Дукача (на фото вище – крайній справа), який розділив «бронзовий» щабель медального подіуму зі шведом Сванте Кохала. Для 27-річного випускника нашого Університету «бронза» Сігулди-2023 – це третій в спортивній кар’єрі подіум Кубка націй.

Додамо, що у змаганнях на одномісних санях серед жінок представниця нашого Університету Олена Стецків замкнула ТОП-10, а у змаганнях чоловічих екіпажів-двійок український дует у складі Ігоря Гоя з Кременця та львів’янина Ростислава Левковича фінішував п’ятим. Тим самим, за результатами етапу Кубка націй усі наші санкарі кваліфікувалися на етап Кубка світу, який відбувся 7-го і 8-го січня.

Четвертий етап Кубка світу з санного спорту сезону-2022/2023 в латвійській Сігулді розпочався зі змагання жінок на одномісних санях. Серед 27-ми учасниць була єдина українка – випускниця нашого вишу Олена Стецків (на фото вище). У підсумку Олена фінішувала на 19-й позиції, відставши за сумою двох заїздів трохи більше, ніж на 1,5 секунди від переможниці Даяни Айтбергер з Німеччини – олімпійської віцечемпінки Ігор-2018. Німкені, до слова, у першому заїзді підкорився новий рекорд траси в Сігулді – 41,488 секунди.

Після цього відбулися змагання чоловічих екіпажів-двійок. Український дует Ігор Гой / Ростислав Левкович (Львівщина) завершив два заїзди на 13-му місці. При цьому відставання українців за сумою двох спусків від господарів траси, латвійського екіпажу Мартінс Ботс / Робертс Плуме склало менше 2,5 секунд. Останні, до речі, двічі оновлювали рекорд траси, який тепер становить – 41,281 секунди.

Наступного дня, 8-го січня, спершу відбулися заїзди чоловіків на одномісних санях. Антон Дукач посів у підсумку 12-е місце серед 30-ти учасників. Це його найкращий результат у кар’єрі на етапах Кубка світу.

Андрій Мандзій виступив ще успішніше, завершивши змагання на дев’ятому місці. Для нього – це так само найкращий результат у кар’єрі в рамках Кубка світу. Його попередній рекорд – десяте місце на першому етапі поточного сезону-2022/2023, який відбувся в австрійському Інсбруку трохи більше місяця тому, а саме 4-го грудня 2022 року.

Більше того, дев’яте місце Андрія Мандзія на звітному етапі Кубка світу в Сігулді – це найкращий результат українських санкарів щонайменше з сезону-2009/2010. У системі офіційного сайту Міжнародної федерації санного спорту наявні результати усіх стартів саме з 2009 року і за цей період часу це лише другий фініш для українців у ТОП-10 на етапі Кубка світу в чоловічому старті на одномісних санях. І обидва вони на рахунку Андрія Мандзія в поточному сезоні.

Завершився четвертий етап Кубка світу в Сігулді командною естафетою. Збірна України у складі Олени Стецків і Андрія Мандзія на одиночних санях та екіпажу-двійки Ігор Гой / Ростислав Левкович фінішувала з шостим результатом.

Нагадаємо, що збірну України на тренують Тарас Гарцула (головний тренер, на фото вище), Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький – випускники нашого Університету.

Додамо, що наступний, п’ятий етап Кубка світу з санного спорту сезону-2022/2023 відбудеться також в латвійській Сігулді уже найближчими вихідними – 14-го і 15-го січня.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ