Андрій Мандзій: «Відчуваю, що можу на етапах Кубка світу боротися за ТОП-5»

На четвертому етапі Кубка світу з санного спорту сезону-2022/2023, що відбувся минулими вихідними у латвійській Сігулді, чоловіча збірна України показала один з найкращих результатів в історії. Одразу два санкарі, випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Андрій Мандзій та Антон Дукач – фінішували у ТОП-12.

Зазначимо, що і 34-річному Андрію Мандзію (на фото вище), і 27-річному Антону Дукачу (на фото нижче) вдалося показати свої найкращі результати в кар’єрі. А Мандзієві до того ж – вдруге фінішувати у ТОП-10 на етапі Кубка світу: вперше уродженцю Кременця вдалося це зробити на першому етапі поточного сезону, на початку грудня минулого року в австрійському Інсбруку.

Після виступу на четвертому етапі Кубка світу українські санкарі дали ексклюзивні коментарі, де оцінили свої виступи і оновлені рекорди, а також поділилися очікуваннями від Євро-2023, який стартує вже завтра, 13-го січня, на тій самій санно-бобслейній трасі в Сігулді у рамках п’ятого етапу Кубка світу.

Андрій Мандзій відзначив, що не дуже задоволений підсумковим результатом. Після першого проїзду український санкар займав проміжне шосте місце, але в другому погіршив свій результат і за сумою двох спусків посів підсумкову дев’яту позицію.

«Я не дуже сильно задоволений. Можна було набагато краще виступити. Була перспектива. Другий заїзд трохи гірше проїхав і не втримав позицію. Звичайно, відчуваю, що міг би поборотися за ТОП-5. Справа у тому, що зараз траса в Латвії була найшвидша за останніх, як кажуть, років 20. Раніше вона ніколи не була такою швидкою. Траса сама по собі є суперскладною, її важко пройти. Але у нас тут багато тренувань і набагато більше заїздів, аніж в інших команд. Особливо в цьому році, ми тут сиділи півтора місяці. Дивлячись на те, як їхали суперники, навіть імениті, в них не дуже добре виходило, то можна було бути ще вище».

Наступний етап Кубка світу-2022/2023 також пройде в Сігулді й одночасно стане чемпіонатом Європи-2023 з санного спорту. На думку 34-річного Мандзія, йому під силу покращити результат, якщо його сани триматимуться на рівні з суперниками.

«Чи реально покращити результат на наступному етапі? У нас технічний вид спорту. Це буде залежати від того, як підуть сани. Цими вихідними в нас була температура від -10 до -12. Мої ковзани під цей лід йшли дуже класно. А наступними вихідними в Сігулді очікується плюсова температура +3, а максимально холодна -1. Якщо по санях буде все те саме, якщо вони так само триматимуться на трасі відносно суперників, тоді реванш обов’язково буде», – підсумував лідер збірної України.

На відміну від свого старшого партнера по збірній України, Антон Дукач залишився задоволений своїм результатом. Після першого проїзду Антон мав 11-й результат, і хоча в підсумку втратив одну позицію, по завершенні змагань був радий тому, яке місце посів.

«Дуже задоволений своїм 12-м місцем. Це найвищий результат, якого я досягав в одномісних санях на Кубку світу. Дуже приємно, що це трапилося саме в Латвії. Можна сказати, що я адаптувався до цієї траси краще за всіх. На відміну від представників інших країн, які приїхали після паузи та не змогли показати свої найкращі результати».

Дукач відзначив, що ставить собі за мету на чемпіонаті Європи-2023 в Сігулді – потрапляння до ТОП-10. Однак відзначив, що на відміну від попереднього етапу, суперники намагатимуться виправитися за невдалі виступи.

«Наступний етап також пройде в Сігулді, паралельно це також буде чемпіонат Європи. Буду дуже старатися, щоб потрапити до ТОП-10. Але я не один такий. Всі ті, в кого щось не вийшло на цьому етапі Кубку світу, будуть максимально вкладатися, щоб виправитися. Буде максимально цікаво. Зроблю все, що у моїх силах, аби потрапити у ТОП-10 та знову оновити свій персональний рекорд».


За матеріалами Суспільне-Спорт 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ