Андрій Проценко – бронзовий призер чемпіонату світу-2022 зі стрибків у висоту

В американському місті Юджин штату Орегон триває ХVІІІ чемпіонат світу-2022 з легкої атлетики. У ніч з понеділка на вівторок визначилися переможець і призери світового форуму в секторі для стрибків у висоту серед чоловіків. На третє сходинку медального подіуму зійшов українець Андрій Проценко – випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Ветеран вітчизняної легкої атлетики, Андрій Проценко приніс Україні першу медаль ХVІІІ чемпіонату світу-2022. Зазначимо, що шлях 34-річного уродженця Херсону до неї був тернистим, як ніколи. Світовий форум в Юджині став сьомим у кар’єрі Проценка, проте до фіналу він вийшов уперше – на шести попередніх жодного разу не долав
кваліфікацію.

Визначення фіналістів у секторі для стрибків у висоту стадіону Hayward Field у Юджині відбулося в перший змагальний день звітного турніру, 15-го липня. Андрій Проценко пройшов кваліфікацію дуже впевнено – з першої спроби почергово подолав позначки на висоті 217, 221, 225 і 228 сантиметрів.

Не можна не сказати, що підготовка Андрія до цих змагань, за його словами, була чи не найгіршою, адже через окупацію Херсонщини росіянами він лише в квітні зміг все ж виїхати звідти. Потім був довгий шлях з тривалими затримками до Португалії, де Андрій нарешті зустрівся зі своїм тренером Геннадієм Зуєвим і продовжив чи то розпочав підготовку до літнього сезону 2022 року.

Але попри всі перешкоди саме зараз випускник ЛДУФК імені Івана Боберського зумів зібратися й досягти того, до чого прагнув не один рік – медального п’єдесталу чемпіонату світу. Більше того, висоту 233 см, які стали для нього найкращим результатом нинішнього сезону, він подолав з першої спроби. Після двох невдалих стрибків на 235 см, третій він переніс на 237 см, але цього разу планка не встояла...

А чемпіоном світу став 31-річний Мутаз Есса Баршим з Катару, який не тільки здобув «золото», а й з результатом 237 см очолив поточний світовий топ-лист сезону-2022. Срібним призером став Сан Хьок з Південної Кореї, який повторив у Юджині національний рекорд – 235 см.

Серед решти представників України на світовому чемпіонаті відзначимо виступ у секторі для метання молота Михайла Кохана (на фото вище). Наймолодший учасник фіналу з найкращим результатом сезону – 78 м 83 см – у підсумковому протоколі посів сьому позицію.

11-ий результат – 13 м 91 см – в фіналі змагань з потрійного стрибка показала Марина Бех-Романчук. Зазначимо, що попереду у неї змагання зі стрибків у довжину.

Двоє українок замкнули ТОП-12 у спортивній ходьбі на дистанції 20 км серед жінок. 11-ою з часом 1 година 31 хвилина 19 секунд завершила дистанцію Олена Собчук, а слідом за нею, через 23 секунди фінішувала Ганна Шевчук.

Додамо, що ХVІІІ чемпіонат світу-2022 з легкої атлетикив американському місті Юджин штату Орегон триватиме до неділі, 24-го липня.