Андрій Проценко стартує у фіналі легкоатлетичної «Діамантової ліги-2022»

Упродовж двох днів, 7-го і 8-го вересня, у швейцарському Цюріху відбудеться фінальний етап «Діамантової ліги-2022» – найпрестижнішої серії змагань світового рівня з легкої атлетики. Серед учасників змагань й українець Андрій Проценко – випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, якого фахівці називають серед головних претендентів щонайменше на призове місце в секторі для стрибків у висоту.

Учасники фінального етапу легкоатлетичної серії «Діамантової ліги-2022» визначалися за підсумками 12-ти етапів. Андрій Проценко забезпечив собі місце у вирішальній стадії завдяки тріумфу на передостанньому, 11-му етапі, що відбувся 26-го серпня в іншому швейцарському місті – Лозанні.

Зазначимо, що цьогорічний літній сезон для 34-річного Андрія Проценка видався напрочуд вдалим. Нагадаємо, 18-липня поточного року, змагаючись в секторі для стрибків у висоту стадіону Hayward в американському місті Юджин штату Орегон, він виборов бронзову медаль ХVІІІ чемпіонату світу з легкої атлетики. На третю сходинку медального подіуму випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – Ярослав Свищ) нашого Університету зійшов й 18-го серпня на арені Olympiastadion у німецькому Мюнхені, де тривали баталії ХХVІ чемпіонату Європи.

Окрім Андрія Проценка, у фіналі «Діамантової ліги-2022» Україну представлятимуть ще п’ятеро атлеток. Зокрема, Марина Бех-Романчук виступить у фіналі двох видів програми змагань – потрійному стрибку та в стрибках у довжину.

У жіночому турнірі в стрибках у висоту змагатимуться Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко, а Вікторія Ткачук і Анна Рижикова виборюватимуть престижні нагороди у бігу га дистанції 400 метрів з бар’єрами.