Андрій Проценко та Вадим Кравчук змагатимуться на зимовому Євро-2023 з легкої атлетики

Сьогодні, 2-го березня, в Стамбулі стартує чемпіонат Європи 2023 року з легкої атлетики у приміщенні. В складі збірної України за нагороди континентального форуму боротимуться й два випускники кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Андрій Проценко та Вадим Кравчук.

Із 2-го до 5-го березня в Стамбулі (Туреччина) відбудеться чемпіонат Європи-2023 з легкої атлетики в приміщенні. Україну на цьому турнірі представлять 11 спортсменів, які виконали умови відбору.

Одним із лідерів «синьо-жовтої» дружини буде 34-річний ветеран збірної України Андрій Проценко. Нагадаємо, минулого року випускник нашого Університету став бронзовим призером чемпіонатів світу та Європи. За словами наставника Андрія заслуженого тренера України Валерія Зуєва, який вищу освіту також здобув у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, попередньо вони не планували виступати на Євро-2023 у приміщенні, зробивши акцент у зимовий період на якісній підготовці до літнього сезону. Однак виступивши на кількох змаганнях, змінили рішення і тепер боротимуться за медалі в Стамбулі.

Зазначимо, що традиційно більшість фахівців легкої атлетики вважають Проценка одним з головних фаворитів Євро-2023 не тільки на місце на медальному подіумі, а й на завоювання золотої нагороди. І їхні прогнози базуються не лише на колишніх виступах Андрія. Адже в нинішньому зимовому сезоні, на одному з найбільш престижних міжнародних турнірів «Бансько-Бистрицька Латка», що відбувся у Чехії 14-го лютого, українець підкорив планку на висоті 232 см. Щоправда, такий результат не приніс йому перемогу – Проценко став у підсумковому протоколі другим. А перше місце, встановивши національний рекорд (234 см), посів Гаміш Керр з Нової Зеландії.

Українські вболівальники вірять, що із Стамбулу кращий український стрибун у висоту сьогодення також повернеться не з пустими руками...

У секторі для стрибків у висоту в Стамбулі разом із Андрієм Проценком виступатиме й 26-річний Вадим Кравчук. Нагадаємо, цього року підопічний Валерія Лебедюка і Мирослави Скалоцької (обоє диплом про вищу освіту здобули у нашому виші) став переможцем Меморіалу Олексія Дем’янюка у Львові (221 см) і командного чемпіонату України в Києві (223 см), а також виборов «срібло» чемпіонату України в Києві (220 см).

Додамо, що легкоатлетичний чемпіонат Європи 2023 року в приміщенні в турецькому Стамбулі триватиме впродовж чотирьох днів, а останні комплекти нагород будуть розіграні у неділю, 5-го березня.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ЄВРО-2023 У ПРИМІЩЕННІ:

ЖІНКИ

Ярослава Магучіх – стрибки у висоту

Юлія Левченко – стрибки у висоту

Катерина Табашник – стрибки у висоту

Яна Гладійчук – стрибки з жердиною

Юлія Лобан – п’ятиборство

Ганна Плотіцина – біг на 60 метрів з бар’єрами

Ірина Геращенко – стрибки у висоту (запасна)

ЧОЛОВІКИ

Станіслав Коваленко – біг на 60 метрів

Роман Кокошко – штовхання ядра

Андрій Проценко – стрибки у висоту

Вадим Кравчук – стрибки у висоту

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ