Анна Музичук і китаянка Лі Тінцзе сьогодні розпочнуть півфінальний матч претенденток на шахову корону

У Монако сьогодні, в перший календарний день останнього місяця осені, розпочнеться перший півфінальний матч претенденток на світову шахову корону сезону-2022/2023. Першу путівку у фінал, переможець якого отримає право виборювати звання чемпіонки світу в матчі проти чинної володарки титулу Цзюй Веньцзюнь з Китаю, розіграють ще одна представниця Піднебесної Лі Тінцзе та українка Анна Музичук – випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Після того, як дві найкращі українські шахістки – сестри Анна і Марія Музичук – поступалися після стартових зустрічей чвертьфінальної стадії турніру претенденток у Монако Хампі Конеру з Індії та китаянці Лі Тінцзе відповідно, а грати лишалося ще лише по дві партії, напевне тільки найгарячіші оптимісти могли сподіватися, що хтось із наших шахісток відіграється.

При цьому більшість з тих, хто продовжував вірити в сестер Музичук, ставив на Марію, яка грала з Лі Тінцзе. І насправді, у третій партії Музичук-молодша чорними фігурами начисто перегравала суперницю і зрештою досягла виграшної для себе позиції. І саме тут її підвела техніка. Та сама техніка, яка була її сильною рисою, коли вона стала чемпіонкою світу сім років тому. Крок за кроком наша шахістка випускала перевагу з своїх рук і зрештою догралася до нічиєї.

Наступного дня, у вирішальній, четвертій партії Марії так і не вдалося досягти вагомої переваги і ця зустріч також закінчилася миром. Тож підсумковий рахунок у цьому матчі – 2,5:1,5 на користь Лі Тінцзе. Тим самим китаянка пробилася до півфіналу, а Музичук-молодша припинила у цьому циклі боротьбу за шахову корону.

Анна Музичук у третій партії чорним кольором упевнено зрівняла гру проти рейтинг-фаворитки Хампі Конеру з Індії. Більше того, Музичук-старша навіть отримала трохи кращу позицію, але зрештою партія закінчилася унічию. Тож тепер нашій шахістці треба було неодмінно перемагати в заключній партії, аби продовжити боротьбу за вихід до півфіналу на тайбрейках.

Сказати, що перебіг подій у четвертій партії був драматичним – це те саме, що не сказати нічого. Кілька разів ситуація на шахівниці докорінно змінювалася і все вирішували нерви. Вони виявилися міцнішими у Анни Музичук. Вона вирішила партію на свою користь матовою атакою. Отож, рахунок зрівнявся – 2:2. Але то була лише половина справи. І все мало вирішуватися на тайбрейках.

Перші дві партії у швидкі шахи проходили, так би мовити, у дистанційній боротьбі. Вони не дали переваги жодній із суперниць. А от у третьому двобої Анна повністю перегравала опонентку, причому робила це чорними фігурами. Втім, вона пройшла повз виграшне продовження, і Хампі оголосила вічний шах – нічия. Але, мабуть, нервова енергія в індуски на цьому закінчилася. У вирішальній зустрічі Конеру білими на рівному місці підставила фігуру, після чого негайно зупинила годинник (на фото вище). Тож підсумковий результат матчу – 4,5:3,5 на користь Анни Музичук.

Коли аналізувати увесь матч Музичук-старшої проти Хампі Конеру, то те, що спромоглася впродовж нього витворити наша шахістка, без найменшого перебільшення можна назвати не інакше, як спортивним подвигом.

Тепер у півфіналі на Анну Музичук чекає Лі Тінцзе. Звичайно, китаянка і за рейтингом, і за класом поступається Хампі Конеру. Але недооцінювати її в жодному разі не можна. Саме вона виявила винахідливість і впертість та зрештою перемогла Марію Музичук. Тож Анна у протистоянні з Лі Тінцзе має нагоду не лише здобути путівку у фінал турніру претенденток, а й реваншуватися з кривдницею своєї молодшої сестри.

Додамо, що перша партію матчу Анна Музичук – Лі Тінцзе відбудеться уже сьогодні, 1-го листопада. Початок – о 16:00 за київським часом. Жеребкування (на фото нижче) визначило, що білі фігури сьогодні будуть у розпорядженні українки.

Нагадаємо, що як і в чвертьфінальних поєдинках, на півфінальній стадії переможця визначатимуть за підсумками чотирьох партій у класичні шахи. Контроль часу в кожній з них складає 90 хвилин на 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд на кожний хід, починаючи з першого. Якщо рахунок по їх завершенні буде нічийним – 2:2, то путівку у фінал Анна та Лі розіграють на тайбрейках.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ