Анна Музичук програла Лі Тінцзе півфінальний матч претенденток на шахову корону

У Монако завершився перший півфінальний матч претенденток на світову шахову корону сезону-2022/2023, в якому зустрічалися китаянка Лі Тінцзе та українка Анна Музичук – випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. На превеликий жаль, низка помилок Анни упродовж четвертої, заключної партії призвела до її поразки у протистоянні.

У півфінальному матчі претенденток між львів’янкою Анною Музичук та китаянкою Лі Тінцзе, який проходив у Монако, сталася велика неприємність для усіх любителів шахів України. За підсумками чотирьох партій Анна поступилася з рахунком 1,5:2,5. Нагадаємо, що після другої партії у матчі зберігалася рівновага – 1:1.

У третій партії китаянка знову обрала чорними сициліанський захист. Якщо в першому двобої це було сюрпризом, то цього разу слід було думати, що Музичук-старша добре приготується до цього дебюту. На жаль, рідкісний 8-й хід білих виявився не найкращим. Наступним продовженням львів’янка запропонувала розмін ферзів. Утім, перехід в ендшпіль нічого їй не приніс. І на 40-у ході суперниці цілком слушно погодилися на нічию.

Четверта партія. Анна знову обирає захист Грюнфельда, а Лі змінює порядок ходів порівняно з другою партією. Вона дає шах ферзем уже на 7-у ході. Проте, нічого такого небезпечного в тому шаху не було. Чорні могли, наприклад, спокійно закритися ферзем, запропонувавши перейти до ендшпілю.

Але і хід конем, який зробила українка, теж був цілком прийнятним. Чорні спокійно зрівняли гру. Та раптом Анна почала грати дещо скуто. Наприклад, на 16-у ході їй варто було піти ферзем уперед, а не назад. При цьому чорні жертвували пішака, проте ініціатива переходила на їхній бік.

Через хід знову Анна обирає не найкраще продовження, яке, утім ще не сильно псувало позицію. Але вже наступне продовження Музичук-старшої ставить її позицію на межу провалу. Львів’янці цього моменту варто було згадати Зігберта Тараша та Арона Німцовича. Тараш казав, що кінь на краю шахівниці – завжди ганьба. А Німцович наполягав на тому, що цю фігуру треба ставити по можливості на блокуючу позицію. Це допомогло б львівській шахістці негайно перевести коня на поле d6.

Після цього чорні могли чинити опір, причому шанси її опонентки на успіх були б незначними. Музичук же припустилася критичної помилки. Вона поставила туру на поле для коня! А ще одна похибка (на 23-у ході) призвела її до програшної позиції.

Подальший спротив чорних вже нічого не дав. Анна зупинила годинник на 42-у ході. Матч закінчився з рахунком 2,5:1,5 на користь китайської шахістки.

Що можна назвати першопричиною поразки Музичук-старшої в цьому матчі? У дебюті вона не змогла здивувати суперницю й, по суті, віддала білий колір. А у вирішальній партії нашій шахістці просто не вистачило нервової енергії.

Тепер Лі Тінцзе чекатиме на переможницю другої частини змагань, яка відбудеться з 28-го листопада по 11-е грудня поточного року в узбецькому місті Хіва. Там змагатимуться три росіянки – Олександра Гарячкіна, Катерина Лагно і Олександра Костенюк (усі – під прапором ФІДЕ), а також китаянка Тань Чжон’ї.


За матеріалами Укрінформ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ