Анна Петрик зіграє за збірну України з футболу у двох червневих матчах відбору ЧС-2023

Національна жіноча збірна України з футболу, в складі якої грає й 24-річна Анна Петрик – випускниця кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яка на клубному рівні виступає за найсильнішу команду Ісландії «Брейдаблік», під керівництвом Луїса Кортеса проводить у Польщі навчально-тренувальний збір у межах підготовки до двох червневих кваліфікаційних поєдинків чемпіонату світу-2023.

Жіноча збірна України продовжує боротьбу у групі -В- зони Європа (УЄФА) за путівку на чемпіонат світу-2023, де суперницями «синьо-жовтих» виступають національні команди Іспанії, Шотландії, Угорщини та Фарерських островів.

Нагадаємо, лише переможець групи отримає пряму путівку на Мундіаль-2023. А команда, яка займе друге місце у квінтеті, продовжить боротьбу за право зіграти на світовому форумі в поєдинках плей-оф.

Дев’ять команд, які посядуть другі місця у групах, виступатимуть у плей-оф, що складатиметься з двох етапів. Трійка найкращих серед других команд отримає можливість грати безпосередньо на другому етапі плей-оф. Шість учасників, які залишилися, змагатимуться за три перепустки в одноматчевих протистояннях на першому етапі. Три переможці першого раунду та три команди, які напряму вийшли до другого етапу, в одноматчевих дуелях визначать трійку переможців плей-оф УЄФА.

Два переможці плей-оф УЄФА другого етапу з найвищим рейтингом (критерії, застосовані до результатів групового етапу плюс плей-оф другого раунду) отримають два автоматичні місця на Мундіалі-2023, а ось третій переможець продовжить свій шлях у міжконтинентальному плей-оф.

Як ми вже повідомляли раніше, найближчі матчі українок у кваліфікації Мундіалю-2023, проти Шотландії та Угорщини, мали пройти 8-го й 12-го квітня відповідно. Однак через російську агресію та воєнний стан в Україні ці поєдинки було перенесено на 24-е та 28 червня. Завдяки перемовинам керівництва Української асоціації футболу та Польського футбольного союзу було досягнуто домовленості, що вони відбудуться на території Польщі, а саме в місті Ряшів на стадіоні «Сталь» (вміщує 11 547 глядачів). Гра із шотландками розпочнеться о 21:15 за київським часом, а зустріч з угорками – о 21:00.

На навчально-тренувальний збір, який також триває в місті Ряшів, головний тренер «синьо-жовтих» Луїс Кортес викликав 26-х футболісток.

СКЛАД ЖІНОЧОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ:

Воротарі: Катерина Самсон (ЕТО, Угорщина), Катерина Боклач («Гурнік», Польща), Ірина Саніна («Колос» Ковалівка);

Захисники: Любов Шматко, Яна Деркач (обидві – «Фомгет», Туреччина), Анна Петрик («Брейдаблік», Ісландія), Ольга Басанська («Хаяса», Вірменія), Катерина Корсун (ЕТО, Угорщина), Ірина Подольська (МТК, Угорщина), Дар’я Кравець («Фіорентина», Італія), Тетяна Романенко («Реймс», Франція);

Півзахисники: Юлія Шевчук, Дар’я Апанащенко (обидві – «Фомгет», Туреччина), Тетяна Китаєва (АЕМ, Іспанія), Натія Панцулая, Вероніка Андрухів (обидві – «Хеніу», Румунія), Ірина Котяш («Славія», Чехія), Таміла Хімич («Еспаньйол», Іспанія), Вікторія Гірин («Депортіво», Іспанія), Ніколь Козлова («Кеге», Данія), Юлія Христюк («Олд Домініон університет»Ешвілл, США);

Нападники: Надія Куніна («Лінчепінг», Швеція), Інна Глущенко («Словацко», Чехія), Ольга Овдійчук («Фомгет», Туреччина), Роксолана Кравчук («Славія», Чехія), Яна Калініна («Олімпія», Польща).

Зазначимо, що Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) наприкінці минулого тижня оприлюднила оновлений рейтинг національних жіночих збірних, в якому українська команда піднялася на одну позицію й наразі є 34-ю. Серед представників УЄФА Україна перебуває на 22-му місці.

Додамо, що до першої трійки рейтингу ФІФА, як і раніше, входять США, Швеція та Франція. Суперники збірної України у відборі на Мундіаль-2023 посідають у рейтингу такі місця: Іспанія – сьоме (0), Шотландія – 23-є (0), Угорщина – 42-е (-1), Фарерські острови – 99-е (-1).

ФУТБОЛ. ЖІНКИ. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2023. ВІДБІРНИЙ ТУРНІР

ЄВРОПЕЙСЬКА ЗОНА.
ГРУПА -В-

ПОТОЧНА