Аннамарі Данча здобула «срібло» на етапі Кубка Європи-22/23 з сноубордингу у Давосі

Лідер збірної України з сноубордингу – аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Аннамарі Данча (на фото нижче – крайня зліва) здобула срібну нагороду у паралельному слаломі на етапі Кубка Європи сезону-2022/2023, що відбувся у швейцарському Давосі.

У швейцарському Давосі завершився передостанній етап Кубка Європи з сноубордингу сезону-2022/2023 в паралельних дисциплінах. Впродовж двох днів спортсмени двічі визначали володарів нагород та розігрували рейтингові очки у паралельному слаломі. Для багаторічного лідера збірної України Аннимарі Данчі два дні звітних змагань склалися з майже протилежним результатом.

В перший день уродженка Закарпаття, якій 26-го березня виповниться 33 роки, не пройшла кваліфікацію – через помилку не завершила дистанцію і була дискваліфікована. А переможницею першого дня стала 20-річна японка Мікі Цубакі, яка цього року багато в чому несподівано стала у паралельному гігантському слаломі золотою медалісткою чемпіонату світу, який приймав грузинський Бакуріані.

У фіналі змагань в паралельному слаломі у Давосі сноубордистка з Країни сходу Сонця випередила на фініші свою однолітку Флуріну Неву Бетші з Швейцарії. Трійку призерів доповнила 21-річна австрійка Мартіна Анкеле, яка в «малому» фіналі перемогла на три роки старшу за себе Елізу Каффонт з Італії.

Додамо, що до основного раунду змагань, ТОП-16, у перший день пробилися дві українки – 22-річна Віта Боднарук з Івано-Франківщини та на два роки молодша за неї Надія Гапатин із Закарпаття. На жаль, в 1/8 фіналу вони обидві поступилися своїм суперницям й у підсумку посіли дев’яте і 12-е місця відповідно.

На відміну від першого, в другий день змагань в паралельному слаломі у Давосі українка Аннамарі Данча не лише вдало подолала кваліфікацію, а й здобула перемоги над своїми суперницями у 1/8 фіналу, а також в чвертьфінальному і півфінальному заїздах. І лише у вирішальному спуску за «золото», в очному протистоянні її зуміла перемогти 26-річна Ларісса Гассер із Швейцарії (на фото вище – по середині). Володаркою «бронзи» стала 22-річна італійка Джасмін Коратті (на фото вище – крайня справа), яка в заїзді за третє місце виявилася швидшою за вже згадану Мартіну Анкеле, тим самим не давши австрійці оформити медальний «дубль».

Додамо, що як і днем раніше, до ТОП-16 пробилася українка Віта Боднарук. На жаль, і цього разу вона не змогла подолати бар’єр 1/8 фіналу, посівши в підсумковому протоколі 11-ту позицію.

Зазначимо, що за друге місце Аннамарі Данча додала до свого доробку в загальному заліку Кубка Європи 208 балів, тим самим закріпившись на другій сходинці. А попереду лише заключний, фінальний етап Кубка Європи сезону-2022/2023, який відбудеться найближчими вихідними, 18-го та 19-го березня, в італійському Рачинесі (провінція Больцано), що розташований на відстані близько 570 км на північ від Риму.

Слід сказати, що для Аннимарі Данчі «срібло» у Давосі в поточному сезоні стало п’ятою нагородою на етапах Кубка Європи. Зокрема, аналогічний результат, причому двічі, вона показала за тиждень до змагань в Швейцарії, на етапі в польському Закопане (4-е і 5-е березня), де спортсменки розіграли два комплекти медалей у паралельному гігантському слаломі.

В перший день аспірантка нашого Університету Аннамарі Данча, науковим керівником якої є доцент кафедри зимових видів спорту Ольга Зіньків (на фото нижче – справа і зліва відповідно) в фіналі поступилася господарці траси – 33-річній польці Александрі Кроль, яка саме в цій дисципліні цьогоріч стала бронзовою призеркою чемпіонату світу у Бакуріані. А наступного дня, знову здобувши право стартувати у головному заїзді дня, українка програла «золото» Мартіні Анкеле з Австрії.

Нагадаємо, що в поточному сезоні Аннамарі Данча двічі пробивалася до вісімки найкращих (1/4 фіналу) на змаганнях світового рівня. Зокрема, 9-го січня вона посіла шосте місце на етапі Кубка світу-2022/2023 в австрійському Бад-Гаштайні. А 19-го лютого на чемпіонаті світу в Бакуріані (Грузія) замкнула ТОП-5 змагань у паралельному гігантському слаломі. Посівши друге місце в кваліфікації, українка в 1/8 фіналу впевнено перемогла 27-річну німкеню Мелані Гохрайтер.

Лідирувала Аннамарі більшу частину дистанції і в чвертьфіналі, де її суперницею була 26-річна Люція Дальмассо з Італії. На екваторі заїзду Данча випереджала опонентку на 0.54 секунди, а на відмітці три чверті її перевага зросла до 0.68 секунди. Однак прикре падіння при проходженні чергових воріт призвело до поразки та, відповідно, краху усіх сподівань на повторення, або навіть й перевершення результату Аннимарі на чемпіонаті світу 2019 року в американському Парк-Сіті, де вона у паралельному слаломі здобула «срібло».