Богдан Гоза – чемпіон світу-2022 з важкої атлетики серед юніорів!

У грецькому місті Іракліон сьогодні, 10-го травня, завершується чемпіонат світу-2022 з важкої атлетики серед юніорів вікової групи U-20. А напередодні, 9-го травня, на планетарному форумі у складі збірної України змагався студент третього курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Гоза (на фото нижче), який у блискучому стилі здобув три золоті медалі у ваговій категорії до 109 кг.

Одразу зазначимо, що практично усі фахівці важкої атлетики ще задовго до старту світового форуму в Іракліоні беззаперечним фаворитом на перемогу у ваговій категорії до 109 кг називала саме українця Богдана Гозу. І 20-річний уродженець Жидачева повністю виправдав видані йому аванси!

Про тотальну перевагу третьокурсника нашого Університету над суперниками найкраще свідчить той факт, що в обох вправах двоборства – і в ривку, і в поштовху – він розпочинав свої виступи тоді, коли практично усі його опоненти уже завершили змагання. Окрім того, наш богатир у ривку показав результат майже рівний вагам, які у своїх найкращих спробах підняли його головні конкуренти в поштовху, що у важкій атлетиці на змаганнях такого рівня можна спостерігати вкрай рідко. Як наслідок, у поштовху Богдан Гоза навіть відмовився від третьої спроби – адже український богатир достроково гарантував собі «золотий хет-трик». А тепер про підсумкові результати звітного турніру безпосередньо у цифрах.

Змагання у ривку Богдан Гоза розпочав, вдало зафіксувавши вагу 180 кг, що вже гарантувало йому малу золоту медаль. Це при тому, що на той момент усі його суперники вже виконали по три спроби, передбачені правилами змагань з важкої атлетики, а найкращий результат – 168 кг – показав Аммар Рубаяві Алі з Іраку, який на 6 кг випередив Сенгхун Лі з Південної Кореї. Вдало виконавши першу спробу, без проблем впорався українець і з штангою 191 кг. А в третій, заключній спробі першої вправи двоборства Богдан підняв 195 кг – новий юніорський світовий рекорд у ривку!

Аналогічна картина спостерігалася і в другій вправі двоборства – поштовху. Знову Гоза вийшов на поміст, коли інші учасники чемпіонату світу свої виступи уже завершили. Кращим серед них був турок Онур Демірчі – 196 кг, який на 1 кг випередив Гранью Боніллу з Колумбії.

У першій спробі в поштовху Богдан замовив 205 кг. Зафіксувавши штангу над головою, він гарантував собі як малу золоту медаль у цій вправі, так і перемогу у двоборстві. Втім, наш атлет вийшов ще раз на поміст, блискуче штовхнувши й 215 кг. Як ми вже казали вище, від третьої спроби у другій вправі двоборства він відмовився.

Тож у сумі двох вправ українець Богдан Гоза став чемпіоном світу-2022 серед юніорів з результатом 410 кг (195 кг + 215 кг). Срібну нагороду виборов Аммар Рубаяві Алі з Іраку – 359 кг (168 кг + 191 кг). А бронзову медаль здобув колумбієць Гранью Бонілла – 355 кг (160 кг + 195 кг).

Нагадаємо, що тренерами нашого молодого богатиря з Жидачева є двоюрідні брати Володимир і Андрій Гентоші, які свої дипломи про вищу освіту здобули у стінах нашого вишу, а останній є старшим тренером національної збірної України та за сумісництвом викладачем кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського.