Богдан Гоза – найкращий важкоатлет чемпіонату світу-2022 (U-20) незалежно від вагової категорії

Студент третього курсу кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Гоза, окрім трьох золотих медалей на юніорському чемпіонаті світу-2022 в грецькому місті Іракліон, про що ми вже повідомляли, отримав від організаторів планетарного форуму ще й пам’ятну нагороду як найсильніший спортсмен турніру незалежно від вагової категорії.

Таку нагороду організатори престижних змагань з важкої атлетики визначають за допомогою додаткового коефіцієнту і вручають після завершення турніру в усіх вагових категоріях по одному спортсмену серед жінок та чоловіків.

На світовому форумі в Греції серед молодих атлетів чоловічої статі почесний приз отримав українець Богдан Гоза. Новоспечений чемпіон планети у вазі до 109 кг в сумі двоборства набрав 410 кг, встановивши при цьому новий світовий рекорд у ривку – 195 кг. Тим самим серед усіх учасників турніру незалежно від вагової категорії у нього найвищий коефіцієнт – 821.5018 бали. На другому місці Різкі Йюнянсан з Індонезії. Чемпіон світу у ваговій категорії до 73 кг в сумі двоборства показав результат 341 кг, що у перерахунку на коефіцієнт склало 805.0693 бали. Трійку лідерів замкнув Вірапхон Вічума з Таїланду, який став найсильнішим у ваговій категорії до 67 кг з сумою двоборства 311 кг і отримав коефіцієнт – 750.9816 бали.

Окрему відзнаку від організаторів також отримав і особистий тренер Богдана Гози – старший тренер національної збірної України та за сумісництвом викладач кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського, майстер спорту міжнародного класу Андрій Гентош, який диплом про вищу освіту здобув у стінах нашого Університету.

Нагадаємо, збірна України на юніорському чемпіонаті світу-2022 в Іракліоні загалом здобула 13 медалей – п’ять золотих, три срібні і п’ять бронзових. З них чотири наші атлети вибороли у двоборстві – дві золоті та по одній срібній і бронзовій.