Четвірка спортивних акробатів ЛДУФК – бронзові призери Євро-2021

В італійському місті Пезаро завершився чемпіонат Європи 2021 року зі спортивної акробатики. У змаганнях континентального форуму серед чоловічих четвірок у багатоборстві бронзовими призерами став український квартет, у складі якого виступали студент першого курсу факультету педагогічної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юрій Савка та троє випускників кафедри гімнастики (завідувач – доцент Олег Бубела) нашого вишу – Тарас Яруш, Юрій Пуш та Станіслав Кукурдз.

Вихованці львівської ДЮСШ імені Віктора Чукаріна під керівництвом викладача кафедри гімнастики ЛДУФК імені Івана Боберського, заслуженого тренера України Костянтина Кукурудза, який диплом про вищу освіту здобув у стінах нашого Університету, зуміли піднятися на п’єдестал пошани чемпіонату Європи.

У змаганнях з багатоборства чоловічих четвірок Юрій Савка, Тарас Яруш, Юрій Пуш та Станіслав Кукурдз у сумі трьох вправ набрали 83.56 бали. Від срібних призерів – квартету акробатів з Бельгії – українці відстали на 0.38 бали. А новоспеченим чемпіонам, представникам Ізраїлю, які продемонстрували неймовірно складні комбінації, наші хлопці поступилися 1.99 бали.

Не можна не відзначити, що боротьба за місце на медальному подіумі Євро-2021 серед чоловічих четвірок на килимі Муніципального палацу спорту Пезаро була неймовірно цікавою та видовищною, а інтрига зберігалася практично до закінчення виступу останнього квартету в третій, заключній вправі.

У підсумку за сумою багатоборства команда України зуміла здобути бронзовий комплект нагород, випередивши квартети грандів не лише європейської, а й світової спортивної акробатики – Росії, Великої Британії та Німеччини. Причому своїх конкурентів у боротьбі за третє місце наші хлопці випередили з солідною перевагою. Зокрема, у сумі виконання трьох вправ росіян, які в підсумковому протоколі посіли четвертий рядок, українці випередили на 1.93 бали. Ще більшою була перевага підопічних Костянтина Кукурудза над британцями та німцями.

СПОРТИВНА АКРОБАТИКА. ЄВРО-2021. ЧОЛОВІЧІ ЧЕТВІРКИ

1. Ізраїль – 85.55