Дмитро Мазурчук – бронзовий призер зимової Універсіади-2023 з лижного двоборства

Українські студенти здобули другу медаль ХХХ Всесвітньої зимової Універсіади – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games, що триває в американському Лейк-Плесиді. У ніч з вівторка на середу за київським часом, в командному спринті змагань з лижного двоборства бронзові медалі виборов український дует у складі Дмитра Мазурчука (магістрант Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського) та Віталія Гребенюка (студент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка).

Медальний фундамент свого виступу в командному спринті змагань з лижного двоборства Дмитро Мазурчук (на фото – справа), якому завтра, 19-го січня, виповниться 24 роки та на три роки молодший за нього Віталій Гребенюк (на фото – зліва) заклали в першому виді – стрибках на лижах з трампліна. Першим стрибав Віталій, який за політ на 86 м отримав від суддів оцінку 103,9 бала. Дмитро стрибнув на півметра далі, а його політ арбітри оцінили у 107,2 бали. Тож у сумі українці отримали 211,1 бали, що стало третім результатом за підсумками першого виду двоборства.

Більше набрали тільки перші дуети Японії (Такуя Наказава / Сакутаро Кобаяші) та США (Еван Ніколс / Ніклас Малачінскі) – 235,8 та 216,8 бали відповідно. А слідом за нашими хлопцями йшла друга команда Японії (Мотокі Яманака / Казухо Кодате) – 195,8 бали.

У часовому еквіваленті в другому виді двоборства – лижній естафеті 2х4 по 1,5 км – українці стартували через 33 і 8 секунд після Японії-1 та США-1 відповідно, але на 20 секунд раніше за Японію-2. Решта дуетів програли «синьо-жовтим» багатенько – 57 секунд і більше.

В естафеті наздогнати лижним ходом лідерів українцям було не просто. Тим більше, що американці Еван Ніколс / Ніклас Малачінскі усю гонку провели дуже потужно і в підсумку у боротьбі за перше місце зуміли японців спершу наздогнати, а згодом і виграти золоті медалі, перетворивши відставання на старті естафети в 25 секунд у перевагу на фініші в 7,4 секунди. А підсумковий відрив від «синьо-жовтого» дуету «зірково-смугасті» збільшили з 8 секунд до 42,1 секунди.

Втім, із своїм головним завданням – зберегти за собою призове місце – Дмитро Мазурчук та Віталій Гребенюк впоралися відмінно. Вони не тільки не дозволили переслідувачам себе наздогнати, а й впродовж гонки впевнено нарощували свою перевагу над ними. Тим самим Дмитро і Віталій принесли до медальної скарбнички збірної України на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games в американському Лейк-Плесиді другу «бронзу».

Нагадаємо, днем раніше третє місце в змаганнях з біатлону у одиночній змішаній естафеті посіли львів’янка Юлія Городна та харків’янин Степан Кінаш.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ