До відкриття ХХХІІ літньої Олімпіади в Токіо залишилося 100 днів

Сьогодні, 14-го квітня, в мерії Токіо відбулася офіційна церемонія запуску зворотного відліку часу до початку ХХХІІ літніх Олімпійських ігор, які стартують у столиці Японії рівно за 100 днів.

Захід відбувся за участі віцепрезидента оргкомітету «Токіо-2020» Тосіакі Ендо, губернатора столичної префектури Юріко Коїке, глави Олімпійського комітету Японії Ясухіро Ямасі та та інших запрошених гостей.

В межах заходів з профілактики поширення коронавірусу, організатори просили журналістів заздалегідь його не анонсувати щоб уникнути можливого скупчення публіки.

З нагоди зазначеної дати в будівлі мерії Токіо встановили фігури талісманів Олімпіади і Паралімпіади висотою 2,6 м. Ім’я першого з них Мірайтова. Воно складається з двох японських слів – «мірай» (майбутнє) і «това» (вічність). Другого Маскота звуть Сомейті– похідне від сорту сакури Сомеєсіно з префектури Нара, який також називають королівською вишнею, і англійської фрази «somighty» (такий могутній).

Нагадаємо, Олімпіада в Токіо повинна була пройти з 24-го липня до 9-го серпня 2020 року. Однак через пандемію змагання були перенесені на рік і відбудуться з 23-го липня до 8-го серпня 2021 року. Через нестабільну ситуацію в світі раніше було прийнято рішення не допускати на трибуни арен Олімпіади уболівальників з-за кордону.

Очікується, що в Олімпійських іграх-2020 візьмуть участь до 10 тисяч спортсменів. Вони зможуть в’їхати до Японії за спрощеною схемою без обов’язкового двотижневого карантину. Їх переміщення і контакти будуть суттєво обмежені.

Згідно з опублікованими Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) попередніми правилами проведення Ігор у Токіо, атлети повинні будуть здавати тест на коронавірус не рідше одного разу кожні чотири дні. Втім, як заявляли в оргкомітеті «Токіо-2020», ця періодичність може бути скоригована з метою збільшити кількість перевірок.

Підготовка до Ігор в даний час вступає в завершальну стадію. Загалом на Олімпіаді-2020 буде розіграно понад 330 комплектів медалей у 33-ох видах спорту. Через додаткові витрати, пов’язані з відстрочкою змагань і заходами проти коронавірусу, бюджет проведення Ігор виріс і зараз становить $15,9 млрд.


За матеріалами Відділення НОК України у Львівській області 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ