Дзюдоїсти ЛДУФК на юніорському Чемпіонаті України здобули три «золота», «срібло» і «бронзу» (Фото)

Впродовж трьох днів, з 4-го по 6-е листопада, у Києві, в приміщенні легкоатлетичного манежу, відбувся Чемпіонат України 2022 року з дзюдо серед юніорів та юніорок віком до 21 року та кадетів – до 18 років. Це перший офіційний старт після понад півторарічної перерви, викликаної карантинними обмеженнями та воєнним станом. Незважаючи на відключення світла, повітряні тривоги, проблеми з транспортом та доїздом у змаганнях взяли участь понад 700 учасників з усіх регіонів України, серед яких і 13 студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

У перший день змагань, 5-го листопада, були розіграні комплекти нагород серед юніорів вікової групи U-21. У ваговій категорії до 100 кг золоту нагороду, а разом з нею і звання майстра спорту України з дзюдо виборов студент третього курсу факультету педагогічної освіти Нікіта Берегульський (на фото нижче – зліва), який виграв усі свої сутички достроково. Нагадаємо, що в серпні Нікіта виграв Чемпіонат України та отримав звання майстра спорту України з боротьби самбо.

У ваговій категорії понад 78 кг ще одне «золото» та звання майстра спорту України з дзюдо виборола студентка першого курсу факультету фізичної терапії та ерготерапії Маргарита Бєлкова. А третьокурсниця факультету фізичної культури і спорту Ольга Цімко (на фото нижче – крайня зліва), яка виступала у ваговій категорії до 70 кг, стала володаркою срібної медалі.

У ваговій категорії до 66 кг студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту Арсен Сенейко зупинився за крок від медалі. Вигравши п’ять сутичок та програвши дві, він у підсумку посів п’яте місце. Його одногрупники, чемпіони України з боротьби самбо Ярослав Михалюк та Богдан Цисар змагалися у ваговій категорії до 81 кг і посіли сьоме й дев’яте місця відповідно. На думку фахівців, обоє однозначно не реалізували свій потенціал, щоправда на те були об’єктивні причини: у першого – травма, а в другого – температура. По одній звитязі здобули студент четвертого курсу факультету педагогічної освіти Назар Власевич та другокурсник факультету фізичної культури і спорту Владислав Коцур, які змагалися у вагових категоріях до 73 кг та до 81 кг відповідно.

Додамо, що в підсумку збірна Львівської області (на верхньому фото) у загальнокомандному заліку серед юніорів виборола третє місце.

У другий день чемпіонату України, 6-го листопада, в змаганнях серед кадетів вікової групи U-18 золоту нагороду, а разом з нею і звання майстра спорту України виборов студент першого курсу факультету фізичної культури і спорту, 17-річний Максим Луцик (на фото нижче – справа), який виграв усі сім сутичок у ваговій категорії до 73 кг. Нагадаємо, що Максим також є чемпіоном України серед кадетів з боротьби самбо.

У ваговій категорії до 66 кг бронзову нагороду виборов другокурсник факультету фізичної культури і спорту Данило Грабовецький (на фото нижче – другий справа), в активі якого шість перемог, а в пасиві – одна поразка.

За крок від «бронзи» зупинилася студентка першого курсу факультету фізичної культури і спорту Алевтина Буга, яка виступала у ваговій категорії до 63 кг. Вона перемогла у трьох сутичках, а в двох зазнала невдачі і в підсумку посіла п’яте місце. Її одногрупник Антон Яворський (вагова категорія до 73 кг) здобув три перемоги та програв одну сутичку і посів дев’яте місце. У ваговій категорії до 81 кг першокурсник факультету педагогічної освіти Георгій Полікарпов програв першу сутичку і на цьому завершив свої виступи, але набув неоціненного досвіду.