Експертиза модельних програм з фізичної культури (Відео)

Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Міністерством освіти і науки України 21-го квітня проведено навчальний вебінар з членами експертних комісій та експертних груп з надання грифу Міністерства освіти і науки України навчальним програмам та підручникам. Учасником заходу була й кандидат наук з фізичного виховання і спорту Наталія Сороколіт – доцент кафедри теорії та методики фізичної культури Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Тема вебінару: «Представлення основних документів для впровадження Державного стандарту базової середньої освіти». Учасниками вебінару були більше ніж 170 осіб. Це представники освітянської спільноти та науково-педагогічні працівники вищих закладів освіти України.

Упродовж вебінару учасники мали можливість опрацювати мету, нормативне, наукове та методичне підґрунтя впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в рамках реформи «Нова українська школа».

Спікерами заходу були Олександр Ляшенко, академік-секретар відділення загальної середньої освіти НАПН України, який здійснив порівняльний аналіз попереднього Стандарту базової середньої освіти та нового, укладеного в рамках освітньої реформи «Нова українська школа»;

Світлана Фіцайло, головна спеціалістка відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Головного управління загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України – представила Типову освітню програму для базової середньої освіти, яка впроваджується в експериментальних класах з вересня 2021 року, а повноцінно в усіх пятикласах України – з вересня 2022 року;

Роман Шиян, заступник директора Команди підтримки реформ при Міністерстві освіти і науки України – зосередив свою увагу на компетентнісному потенціалі кожного предмету та реалізації ключових компетентностей в освітніх галузях;

Олена Гайдамака, начальниця відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту загальної середньої освіти в Новій українській школі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» – акцентувала свою увагу на вимогах до розроблення модельних програм для кожного предмета та методичних рекомендаціях для експертних комісій та груп щодо проведення експеритизи цих програм;

Олена Дубовик, заступниця директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка була модератором навчального вебінару, зазначила, що в рамках освітньої реформи «Нова українська школа» основна увага акцентується не на зміст програм, а на компетентнісний підхід у навчанні.

Варто зазначити, що серед учасників вебінару була доцент кафедри теорії та методики фізичної культури нашого університету – Наталія Сороколіт, яка наказом Міністерства освіти і науки України від 22.01.2021 р. №95 затверджена членом експертної групи Міністерства освіти і науки України з надання грифу навчальним програмам.

Принагідно хочемо зазначити, що вона теж є співавтором стандарту початкової освіти фізкультурної освітньої галузі та рамкової освітньої програми з фізичної культури для учнів 1–4 класів в рамках реформи «Нова українська школа».

Навчальний вебінар дав можливість учасникам зрозуміти основні вимоги, які необхідно враховувати при експертизі навчальних програм з кожного предмету.