Франція профінансує поїздку українських гандболісток на матч відбору Євро-2022

Поєдинками 20-го квітня в австрійському Граці проти збірної Хорватії та 23-го квітня у французькому Ле-Гаврі проти національної команди Франції, жіноча збірна України з гандболу відновить свою участь у кваліфікаційному турнірі чемпіонату Європи 2022 року. Нагадаємо, до цих матчів у складі «синьо-жовтих» готуються й дев’ять студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

За повідомленням сайту Insidethegames.biz, Федерація гандболу Франції (Fédération Françaisede Handball – FFHB) профінансує поїздку української делегації до Ле-Гавра на відбірковий матч жіночого чемпіонату Європи-2022.

Були побоювання, чи зможуть українки зіграти проти збірної Франції у зв’язку із повномасштабним російським вторгненням в Україну, перш ніж FFHB оголосила, що повністю покриє витрати гостей на майбутню виїзну гру, йдеться у повідомленні.

«Вони (Україна – ред.) сказали нам, що все закінчилося, бо всі гроші йдуть на війну і в них немає квитків на літак і вони застрягли, – розповів президент FFHB Філіп Бана. – Ми сказали їм почекати одну годину і взяли квитки за свій рахунок».

Нагадаємо, матч першого кола між українськими та французькими гандболістками, які є олімпійськими чемпіонками Токіо-2020, що відбувся 10-го жовтня минулого року на майданчику нашої команди в Сумах, видався напрочуд цікавим і драматичним. Незадовго до фінального свистка «синьо-жовті» були попереду, але в підсумку зазнали поразки з різницею у три м’ячі – 25:28. Окрім того, восени минулого року, на старті відбірної кампанії Євро-2022 українки сенсаційно у гостях мінімально обіграли збірну Хорватії – 23:22.

Наразі, набравши два очка у двох іграх збірна України, яку тренує наставник львівської «Галичанки» Віталій Андронов (тренер воротарів – Оксана Площинська, яка диплом про вищу освіту отримала в стінах ЛДУФК імені Івана Боберського) і за яку виступає ціла група студенток та випускниць нашого Університету, займає друге місце у турнірній таблиці групи 4.

Додамо, що після двох квітневих матчів проти Хорватії та Франції у збірної України ще залишатимуться дві перенесені зустрічі із командою Чехії.

Також нагадаємо, що путівки на фінальну частину Євро-2022, яка в листопаді пройде у Північній Македонії, Словенії та Чорногорії, отримають дві кращі команди квартету.