Футболісти ЛДУФК – бронзові призери Чемпіонату України серед ЗВО

У Києві відбувся «Фінал чотирьох» ХХІ Чемпіонату України з футболу 2022 року серед закладів вищої освіти. Команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сформована зі студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) у підсумку здобула бронзовий комплект медалей.

Нагадаємо, на черговий, 21-й за ліком футбольний Чемпіонат України-2022 серед закладів вищої освіти, який традиційно проводить Всеукраїнська футбольна асоціація студентів (ВФАС), загалом заявилося шість команд. На попередньому етапі їх було розподілено на дві групи – по три команди в кожній.

Група «А»

Львівський державний університет фізичної культури
імені Івана Боберського (ЛДУФК)

Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка (ТНПУ)

Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича (ЧНУ)

Група «Б»

Державний торговельно-економічний університет,
м. Київ (ДТЕУ)

Київський університет імені Бориса Грінченка
(КУ Грінченка)

Національна академія внутрішніх справ,
м. Київ (НАВС)

У межах своїх груп команди зіграли турнір в одне коло – кожен учасник по одному поєдинку провів на своєму полі та в гостях. За їх підсумками по дві кращі команди з кожної групи вийшли у «Фінал чотирьох».

Група «А»

РЕЗУЛЬТАТИМАТЧІВ

КУ Грінченка – НАВС – 1:7
ДТЕУ – КУ Грінченка – 4:0
НАВС – ДТЕУ – 1:1

ТУРНІРНАТАБЛИЦЯ

1. НАВС – 4 очка (м’ячі 8–2)
2. ДТЕУ – 4 очка (м’ячі 5–1)
3. КУ Грінченка – 0 очок (1–11)

Група «Б»

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ

ЧНУ – ТНПУ – 2:1
ТНПУ – ЛДУФК – 0:3
ЛДУФК – ЧНУ – 2:0

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

1. ЛДУФК – 6 очок (м’ячі 5–0)
2. ЧНУ – 3 очка (м’ячі 2–3)
3. ТНПУ – 0 очок (м’ячі 1–5)

«Фінал чотирьох» відбувся у Києві. У перший ігровий день вирішальної стадії чемпіонату відбулися два півфінальні поєдинки, які приймав стадіон спорткомплексу Національної академії внутрішніх справ. У першій грі зустрілися команди ЛДУФК та ДТЕУ. Початок зустрічі був за киянами, які до середини першого тайму забили двічі. Втім, наша команда доволі швидко оговталася і ще до свистка на перерву не тільки вирівняла гру, а й відіграла один гол.

Добре підопічні Олега Колобича розпочали й другу половину протистояння і здавалося ось-ось відновлять паритет у рахунку. Однак захопившись атаками, «інфізівці» проґавили контратаку суперника і в підсумку заробили пенальті в свої ворота. Столичні «економісти» своїм шансом, як то кажуть, скористалися на всі сто і рахунок став 3:1. Цей гол заспокоїв киян і до фінального свистка вони провели ще одну швидку, а головне, результативну контратаку. Тож фінальний свисток зафіксував перемогу команди ДНЕУ з рахунком 4:1. Втім, як казали після гри фахівці, це був той випадок, коли підсумкові цифри на табло не зовсім відповідають тому, що відбувалося на полі... Додамо, що у нашій команді гол на рахунку першокурсника Артура Шаха. У суперника влучними ударами двічі відзначився Андрій Головатенко, по одному разу – Олексій Литовченко та Євгеній Заяць,

Другий півфінал НАВС – ЧНУ пройшов за помітної переваги господарів поля, які й здобули перемогу з рахунком 2:0. Однак треба віддати належне буковинцям, які довший час зберігали інтригу в матчі. Команда Андрія Королянчука тримала свої ворота у недоторканності до 78-ї хвилини, коли «поліцейські» зусиллями Максима Кузьменка зуміли таки відкрити рахунок. А ще за шість хвилин Олег Лига забив другий м’яч у ворота гостей, тож підсумкові цифри на табло – 2:0 на користь НАВС.

Матч за третє місце ЛДУФК – ЧНУ відбувся також на полі стадіону спорткомплексу Національної академії внутрішніх справ. До 25-ї хвилини гра була рівної, оборонці обох команд перегравали атаку суперника. І тут трапилася подія, яка суттєво вплинула на подальший хід подій на полі – арбітр видалив нападника «інфізівців» Назара Богомаза.

Здавалося, тепер буковинці матимуть хороший шанс схилити шальки терезів на свій бік. Втім в реаліях життя трапилося все з точністю до навпаки. На перерву команди пішли за «сухого» рахунку. Однак по перерві, отримавши в роздягальні цінні вказівки від своїх тренерів, гравці ЛДУФК повністю переграли суперника і тричі довели справу до взяття воріт суперника. Влучними ударами відзначилися два Артури – Ілюхін та Шах і Олександр Медведєв. При цьому свої ворота наші хлопці залишили «сухими». Тож здобувши перемогу з рахунком 3:0, команда ЛДУФК здобула Кубок за третє місце і комплект бронзових медалей.

СКЛАД КОМАНДИ ЛДУФК ІМЕНІ ІВАНА БОБЕРСЬКОГО

Воротарі: Дмитро Ледвій, Артем Борис, Артем Денега;

Захисники: Тимофій Калинчук, Артур Ілюхін, Ігор Бекеша, Андрій Ломницький, Олександр Медведєв, Олег Береза, Володимир Савчин;

Півзахисники: Віталій Катрич, Назар Касарда, Володимир Матусевич, Ілля Квасниця, Олександр Фетько, Микита Рогачов, Ігор Бекерський, Станіслав Демків, Максим Мудрий, Артур Шах, Вадим Мердеєв, Андрій Столярчук;

Нападники: Назар Грицак, Назар Богомаз, Андрій Вільховий;

Головний тренер – Олег Колобич;

Тренери: Ігор Карпа, Богдан Хоркавий.

Фінальна гра ДТЕУ – НАВС, яка відбулася на полі НТК імені Віктора Баннікова, тривала більше доби. Російські загарбники зупинили вирішальний матч на 63-й хвилині – розпочався масштабний ракетний обстріл України, впродовж якого одна з ракет влучила у житловий будинок неподалік стадіону, у Печерському районі. Тож догравали фінал вже наступного дня. На той момент рахунок був 3:0 на користь ДТЕУ. До фінального свистка «поліцейським» перевернути гру не вдалося. Більше того, «економісти» забили ще один гол і в підсумку здобули перемогу з переконливим рахунком 4:0.