Футболісти ЛДУФК у грі Чемпіонату України серед ЗВО на стадіоні СКІФ обіграли команду ЧНУ

На полі стадіоні СКІФ у вівторок, 1-го листопада, відбувся футбольний матч третього, заключного туру групового етапу ХХІ Чемпіонату України серед закладів вищої освіти. Команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з рахунком 2:0 перемогла гостей з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

ЛДУФК імені Івана Боберського –
ЧНУ імені Юрія Федьковича – 2:0 (0:0)

1 листопада. Львів. Стадіон СКІФ. Початок – 13:00. Сонячно. +14°C.

Арбітр – Іван Мандзюк (Тернопіль).
Лайнсмени: Ірина Чайка (Львів), Дмитро Башкіров (Донецька обл.).
Спостерігач арбітражу – Андрій Валенко (Львів).

ЛДУФК: Дмитро Ледвій – Тимофій Калинчук, Артур Ілюхін, Віталій Катрич (Назар Касарда, 74), Назар Грицак (Володимир Матусевич, 78), Ілля Квасниця (Олександр Фетько, 74), Микита Рогачов (Ігор Бекерський, 64), Ігор Бекеша, Станіслав Демків, Максим Мудрий, Андрій Ломницький.

Головний тренер – Олег Колобич.

ЧНУ: Костянтин Гуцул – Вадим Гура, Андрій Фучинський (Олександр Чорней, 72), Олег Лахман, Дмитро Лахман (Сергій Чернецький, 78), Богдан Соломян, Емре Мануіла, Ілля Зінов’єв (Володимир Шородок, 24; Андрій Філіпчук, 67), Артем Рябий, Віктор Масікевич (Олександр Філіпчук, 78), Владислав Андрієць (Богдан Столярчук, 81).

Головний тренер – Андрій Королянчук.

Голи: Віталій Катрич (58), Максим Мудрий (60).

Попередження: Ігор Бекеша (42) – Андрій Фучинський (12), Богдан Соломян (42), Дмитро Лахман (73).

Звітний поєдинок, в якому студенти нашого Університету на полі рідного стадіону СКІФ приймали гостей з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за великим рахунком не мав особливого турнірного значення. Адже і господарі, і гості, обігравши раніше команду Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – 3:0 і 2:1 відповідно – завдання виходу з групи до «Фіналу чотирьох» уже виконали. Питання полягало лише в тому, хто з якого місця на попередньому етапі вийде до заключної частини чемпіонату.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі. І галичани, і буковинці грали в середньому темпі, подовгу контролювали м’яч, але при цьому обидві команди діяли майже без загострень. Складалося враження, що головне завдання для гравців обох команд – максимально забезпечити безпеку власних воріт. Як наслідок, за 45 хвилин суперники створили тільки один гольовий момент на двох. На 34-й хвилині оборона господарів проґавила розрізну вертикальну передачу низом по центру і форвард гостей Владислав Андрієць вискочив на очне побачення з голкіпером нашої команди Дмитром Ледвієм. У дев’ятого номера чернівецької команди було кілька варіантів завершення атаки, адже переслідувачі від ного безнадійно відстали. Однак він, довго обмірковуючи, що робити, зрештою прийняв, напевне, найгірший варіант – вирішив елегантно прокинути носком «круглого» повз воротаря. А на ділі вийшло, що він по-піжонськи підсік м’яч прямісінько у руки кіперу. Більше нічого цікавого у першій половині гри не відбувалося...

Про що говорили тренери своїм підопічним у перерві нам достеменно не відомо. Однак по тому, як активно і з яким бажанням розпочали другу половину зустрічі гравці ЛДУФК, не важко зрозуміти, що головний тренер нашої команди Олег Колобич зі своїми підопічними в роздягальні мав серйозну і, як то кажуть, чоловічу розмову. Цікаво, що в перерві не відбулося жодної заміни, але в другій 45-хвилинці на полі тривало зовсім інше видовище, ніж у першій половині зустрічі.

«Інфізівці» одразу взяли м’яч під свій контроль і почали методично розхитувати оборону буковинців. Щоправда, перші хвилин 10–12 другого тайму команда Андрія Королянчука діяла в обороні достатньо дисципліновано і завдяки своєчасній підстраховці не дозволяла господарям поля створювати гострі моменти. Але було зрозуміло, що так тривати довго не може. І вже перша по-справжньому конструктивна багатоходівка наших хлопців принесла результат. Ілля Квасниця, отримавши м’яч на підступах до кута штрафного майданчика на правому фланзі атаки, технічно обіграв двох захисників, увійшов у карну зону і віддав пас на Віталія Катрича, який елегантно підлаштував шкіряну сферу собі під удар і зряче пробив під поперечку без найменших шансів для кіпера гостей. Костянтин Гуцул лише поглядом супроводжував м’яч, коли той залітав до сітки – 1:0.

Сталося це на 58-й хвилині, але секундна стрілка на табло стадіону СКІФ не встигла зробити й двох кіл, як цифри змінилися на 2:0. Автором другого голу став Максим Мудрий, але в цьому взятті воріт буковинців його заслуга мінімальна. Адже майже все знову зробив Ілля Квасниця – автор двох асистів. Третій номер нашої команди майстерно на швидкості пройшов кількох суперників і викотив м’яч під удар Мудрому, якому залишалося не промахнутися по порожніх воротах, що він і зробив.

Два пропущені голи за менше ніж три хвилини матчу, напевне, психологічно деморалізували команду з Чернівців. Звісно, відігратися з рахунку 0:2 – завдання у сучасному футболі дуже складне. Однак часу, аби оговтатися і принаймні спробувати щось змінити у перебігу подій на полі в них було достатньо – 30 хвилин. Та схоже, в гостей вже не було сил ні фізичних, ні моральних. Тож невипадково, що лише на 90-й, заключній хвилині матчу вони вперше у другому таймі спромоглися дійти до воріт господарів і заробили право на корнер. Однак бодай до удару по воротах справу так і не довели.

Водночас команда Олега Колобича не зупинялася до самого фінального свистка і мала не одну нагоду, аби збільшити свою перевагу над суперником за забитими м’ячами. Однак то бракувало влучного удару по цілі, то не складалося з останньою передачею, а нерідко рятував свою команду від поразки з великим рахунком й голкіпер Костянтин Гуцул. Тож фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу футболістів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з рахунком 2:0. Тим самим підопічні Олега Колобича завершили груповий етап на першому місці.

Додамо, що в перший ігровий день заключної частини турніру – «Фіналу чотирьох», 16-го листопада наша команда зіграє проти збірної столичного Державного торговельно-економічного університету, яка посіла друге місце в групі «Б». В іншому поєдинку зустрінуться Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та переможець групи «Б» – Національна академія внутрішніх справ (Київ). Невдахи цих двох матчів наступного дня, 17-го листопада – в Міжнародний день студентів, зіграють в матчі за третє місце, а переможці – в очному протистоянні визначать володаря золотих медалей та титулу чемпіона України серед закладів вищої освіти 2022 року.