Футбольні клуби УПЛ проголосували за проведення чемпіонату України сезону-22/23

Напередодні, 27-го травня, в приміщенні столичного Будинку футболу відбулися Загальні збори учасників Української Прем’єр-ліги, у командах більшості з 16-ти клубів якої грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса», «Маріуполя» та «Минаю» працюють Юрій Вірт, Остап Маркевич і Володимир Шаран відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

На Загальних зборах УПЛ, які вперше за час повномасштабного вторгнення пройшли в оффлайн форматі, були присутні: Президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко, перші віце-президенти УАФ Вадим Костюченко, Анатолій Демяненко, Олег Протасов, Олексій Михайличенко, а також представники всіх клубів УПЛ і клуби-претенденти з ПФЛ, Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий та Президент ПФЛ Олександр Каденко.

Головною темою на порядку денному була перспектива продовження чемпіонату України, обговорення можливих місць та дат його проведення, а також формат турніру на майбутній сезон-2022/2023.

Загалом упродовж заходу мала місце конструктивна дискусія, але всі клуби одностайно зійшлися в головному питанні: футболу в Україні – бути!

Наступний футбольний сезон української Прем’єр-ліги, найімовірніше, пройде на території України. Така директива йде від Президента України Володимира Зеленського, який не збирається робити винятків щодо виїзду за кордон. Це рішення підтримує й більшість клубів УПЛ, які мають прийняти цей варіант як робочий.

Футбольний сезон УПЛ-2022/2023 розпочнеться орієнтовно в середині серпня. Втім, якщо відпрацюють механізм і матимуть час для повноцінних зборів, то раніше – наприкінці липня.

У наступному сезоні УПЛ, як і раніше, гратимуть 16 клубів. При цьому чернігівська «Десна» і ФК «Маріуполь» через зруйновану інфраструктуру та складну воєнну ситуацію в їхніх містах, пропустять сезон, але за ними збережеться місце в еліті українського футболу. Всі учасники зустрічі одноголосно підтримали цю ініціативу. Водночас лідери Першої ліги – харківський «Металіст» і «Кривбас» з Кривого Рогу – підвищаться в класі та гратимуть унаступному сезоні в УПЛ.

11 з 16-ти клубів УПЛ виступають за те, що сезон-2022/2023 потрібно провести на території України. Провести чемпіонат за кордоном бажають лише учасники єврокубків – донецький «Шахтар», київське «Динамо», СК «Дніпро-1», луганська «Зоря» та полтавська «Ворскла». Своє бажання вони аргументують вищим рівнем безпеки та легіонерами, які не приїдуть до України.

Зазначимо, що «Динамо» пропонує проводити змагання суто в Києві, оскільки столиця краще за інші міста захищена від ракетних ударів. Матчі готові прийняти стадіони НСК «Олімпійський», «Динамо» імені Валерія Лобановського, «Оболонь-Арена», імені Віктора Баннікова, «Лівий Берег», а також арена «Колос» у Ковалівці.

Натомість клуби із західних регіонів пропонують грати на Заході України. Там стадіонів, які відповідають нормам, ще більше – три у Львові, два в Ужгороді, по одному в Тернополі та Чернівцях. Можливо, до ігор буде готова й арена у Луцьку.

Випрацьовується також алгоритм дій на випадок тривоги і загрози повітряного удару. Найімовірніше, у таких випадках матчі перериватимуть, а команди чекатимуть у роздягальнях. Якщо тривога затягнеться – дограють, умовно, наступного дня.

Додамо, що усі матчі протягом воєнного часу в Україні відбуватимуться без присутності глядачів на трибунах.

Остаточне рішення щодо формату проведення чемпіонату країни, ігрового календаря та визначення місця, де буде безпечно проводити матчі, приймуть за результатами роботи профільних робочих груп і консультацій з Міністерством оборони України та військовими адміністраціями.

Під час проведення зборів також піднімалось питання тендеру медіа-прав УПЛ. Зокрема, керівництво УПЛ доповіло клубам, що перемовини щодо купівлі прав на трансляцію чемпіонату тривають, потенційні партнери продовжують виражати зацікавленість та відкриті для плідної співпраці на вигідних фінансових умовах. Більш детальні перемовини будуть продовжені після затвердження місця проведення та формату чемпіонату.