«Галичанка» двома перемогами завершила чемпіонат гандбольної Суперліги

У Львові завершився третій, заключний тур фінальної частини жіночої Суперліги в рамках XXIX чемпіонату України з гандболу сезону-2020/2021. Львівська «Галичанка», кольори якої захищають здебільшого випускниці та студентки Львівського державного університету фізичної культури, уже в статусі семиразової чемпіонки, завершила турнір переконливими перемогами над миколаївським «Реалом» і ужгородськими «Карпатами» – бронзовим та срібним призерами відповідно.

У першій зустрічі звітного туру «Галичанка» зіграла проти «Реалу», а в заключній грі зустрілася з «Карпатами». І хоча львів’янки виходили на ці матчі вже у статусі чемпіона України (перемогу в Суперлізі наші дівчата оформили достроково, в попередньому турі, що відбувся в Ужгороді), жодного розслаблення у їхньому таборі не було: найвище зосередження, бойове налаштування і як наслідок – ще дві перемоги. Тим самим підопічні Віталія Андронова дотрималися обіцянки залишитися осторонь «розбірок» за «срібло» між «Карпатами» та «Реалом».

Команду з Миколаєва галичанки обіграли з рахунком 36:19 (16:10). У складі «Галичанки» голами відзначилася практично кожна гравчиня і навіть воротарка. Марія Гладун від своїх воріт зуміла поцілити у ворота гостей, на захист яких не встигла повернутися голкіпер «Реалу» Владислава Граненко. Сталося це в ситуації, коли гості грали у меншості і під час своєї атаки головний тренер гостей Наталія Пархоменко зняла воротарку, випустивши замість неї шостого польового гравця...

У другий день туру відбувся вирішальний поєдинок за «срібло» між «Карпатами» і «Реалом». Перед грою у турнірній таблиці миколаївська команда поступалась ужгородській лише одним пунктом, тож «Реалу» необхідна була лише перемога, натомість «Карпати» влаштовувала і нічия. Перед матчем віддати перевагу комусь зі суперників було нелегко, тим паче, що не грали лідери команд – травмовані Яна Готра («Карпати») та Світлана Аксьонова («Реал»).

Зрештою поєдинок виправдав сподівання уболівальників і пройшов у вкрай напруженій боротьбі. «Реал» вів у рахунку після першої половини у два м’ячі – 16:14, а також мав достатньо часу, аби вирвати таку жадану звитягу, на останніх секундах матчу, коли володів м’ячом за рахунку 26:26. Втім результативної атаки у Миколаєва не вийшли і драматичний двобій завершився нічиєю. А це результат на користь «Карпат», які тим самим гарантували собі «срібло» незалежно від результату матчу-закриття проти «Галичанки».

За «Карпати» сім разів у ворота миколаївок закинула розігруюча Анастасія Полєтаєва; у «Реала» найбільш результативною стала лінійна Лілія Рябоконь – шість влучних кидків.

Для «Реалу» ця гра була останньою в чемпіонаті. Миколаївська команда другий рік поспіль потрапляє в призи чемпіонату. В минулому році це було «срібло», цього ж разу – «бронза».

Завершував чемпіонат матч «Галичанки» проти «Карпат» – переможця та другого призера цьогорічної Суперліги. І знову підопічні Віталія Андронова довели, що нині вони найсильніші. Цікаво, що перший тайм наші дівчата, як і в матчі проти «Реалу», виграли з рахунком 16:10. Але по перерві свою перевагу довели тільки до семи м’ячів – 31:24. У миколаївок, нагадаємо, в підсумку галичанки виграли з різницею «+17» (36:19).

ЗОЛОТИЙ СКЛАД «ГАЛИЧАНКИ» СЕЗОНУ 2020/2021:

Воротарі:
Вікторія Салтанюк, Марія Гладун, Марія Поляк

Польові гравці:
Олеся Дяченко, Наталія Шипляк, Дарина Ляховенко, Ірина Прокоп’як,
Мар’яна Маркевич, Юлія Головко, Ольга Василяка, Олександра Фурманець,
Ангеліна Овчаренко, Христина Майкут, Марина Коновалова,
Катерина Козак, Анастасія Мелекесцева, Діана Дмитришин, Тетяна Поляк

Головний тренер
Віталій Андронов

Тренери:
Тетяна Штефан,