«Галичанка» зіграла матчі першого фінального туру гандбольної Суперліги

Гандболістки львівської «Галичанки», кістяк якої сформовано зі студенток та випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, зіграли два матчі першого фінального туру чемпіонату України сезону-2020/2021 серед команд жіночої Суперліги.

Підопічні Віталія Андронова гостювали у Миколаєві, де зіграли проти тамтешнього «Реалу» та ужгородських «Карпат». Саме ці три команди за підсумками першого етапу сезону-2020/2021 продовжують боротьбу за чемпіонський титул, який попередні шість років незмінно вигравали львівські дівчата.

Перша гра туру, «Реал» – «Галичанка», вийшла дуже цікавою і в підсумку завершилася драматичною нічиєю з рахунком 23:23. У рідних стінах миколаївки навіть за відсутності свого найкращого снайпера Світлани Аксьонової, яка вибула через хворобу, були дуже близькими до перемоги над лідером чемпіонату. Команда Наталії Пархоменко виграла перший тайм 14:11 і була попереду (23:21) за дві хвилини до фінальної сирени.

«Галичанка» постійно мала наздоганяти суперниць у рахунку, але ні на мить супротиву не припиняла. Окрім характеру, львівській команді також допомогла індивідуальна майстерність магістрантки нашого Університету Мар’яни Маркевич (на нижньому фото) та її рішучість у ключові моменти. За 13 секунд до кінця зустрічі «Галичанка» завдяки голу з пенальті студентки другого курсу ЛДУФК Діани Дмитришин рахунок зрівняла – 23:23.

Але на цьому гра не закінчилася. «Реал» помчав в останню атаку і навіть зумів закинути, але м’яч влетів у сітку «Галичанки» за мить після сирени. Додамо, що найбільш результативною у «Реалу» стала Владислава Слободян – 7 голів. За «Галичанку» стільки ж закинула Діана Дмитришин.

У другому матчі туру, «Реал» – «Карпати», сценарій протистояння був закручений не менш цікаво. Після першого тайму закарпатки були попереду з доволі комфортною перевагою у п’ять м’ячів – 16:11. Однак по перерві на майданчику усе, що називається, перевернулося з ніг на голову. Миколаївки не тільки зрівняли рахунок, а й до завершення гри зуміли відірватися від суперниць за влучними кидками на п’ять голів – 30:25.

В останній ігровий день туру в Миколаєві «Галичанка», у складі якої знову нестримною була Мар’яна Маркевич (10 голів), впевнено розібралась із «Карпатами» 40:29(22:14). За ужгородок по сім разів закинули Каріна Колодюк та Аліса Петрів.

Нічия та перемога у матчах миколаївського туру наблизили «Галичанку» до чемпіонського титулу. Команда Віталія Андронова тепер випереджає найближчого переслідувача на 13 очок. Тим часом зміна відбулась на другому місці турнірної таблиці. Воно перейшло до «Реалу» Наталії Пархоменко, який на власній арені показав потужну гру і взяв три очки з чотирьох можливих. «Карпати», зазнавши поразок в обох своїх матчах, опустились з другого на третє місце. Команда Віктора Чернова спробує повернути втрачене у наступному турі групи «А», що відбудеться в Ужгороді з 28-го по 30-е квітня. Додамо, що третій, заключний тур другого етапу Суперліги з 14-го по 16-е травня прийматиме Львів.

ТУРНІРНЕ СТАНОВИЩЕ КОМАНД ПІСЛЯ ПЕРШОГО ФІНАЛЬНОГО ТУРУ:

1. «Галичанка» Львів – 41 очко (22 матчі)
2. «Реал» Миколаїв – 28 (22)
3. «Карпати» Ужгород – 27 (22)