Галина Мельник та Діана Шостак – бронзові призери другого етапу Karate 1 Premier League-2022

У португальському місті Матосінхос напередодні, 24-го квітня, завершився другий етап Karate 1 Premier League сезону-2022. Змагалися за почесні нагороди та рейтингові очки Всесвітньої федерації карате (WKF – World karate Federation) й представники України, серед яких було три випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Катерина Крива, Галина Мельник та Діана Шостак.

Першою з каратек нашого Університету у п’ятницю, 22-го квітня, розпочала свої виступи у Матосінхосі Катерина Крива, яка змагається у найлегшій ваговій категорії до 50 кг. У першій сутичці на попередньому груповому етапі підопічна заслуженого тренера України, старшого викладача кафедри фехтування, боксу і національних одноборств нашого вишу Ігоря Богдана у напруженій боротьбі здобула перемогу з рахунком 3:2 над представницею Еквадору Лілі Альварадо. Одразу після цього бронзова призерка чемпіонату світу-2021 провела другий поєдинок, у якому мінімально поступилася Ірене Конту з Кіпру – 0:1. В підсумку Катерина Крива посіла друге місце в групі. На жаль, її кривдиця Ірене Конту не зуміла пробитися до вирішальних сутичок, тож Катерина тим самим, згідно з регламентом, завершила свої виступи на звітному турнірі.

Наступного дня, у суботу, 23-го квітня, в боротьбу за медалі вступили Діана Шостак (вага до 61 кг) та Галина Мельник (вага до 68 кг) і обидві дійшли до півфіналів, де поступилися у рівних поєдинках Асель Канай з Казахстану (4:5) та Ірині Зарецькій з Азербайджану (0:0, рішення суддів (хантей), відповідно. Відтак, вчора, 24-го квітня, у заключний день другого етапу Karate 1 Premier League-2022 львів’янки виборювали медалі у «бронзових» фіналах.

Приємно констатувати, що обидві вихованки заслуженого тренера України Антона Нікуліна, який також вищу освіту здобув у стінах нашого Університету, здобули в них перемоги і, таким чином, стали бронзовими призерками цього престижного турніру. Діана Шостак (на фото – справа) у поєдинку за «бронзу» з рахунком 3:2 перемогла італійку Алессандру Манджіакапру, а Галина Мельник (на фото – зліва) також мінімально виграла у словачки Мірослави Копунової – 5:4.

Додамо, що загалом збірна України з карате виграла на другому етапі Karate 1 Premier League-2022 у Матосінхосі п’ять медалей. Чемпіонками змагань у куміте стали Анжеліка Терлюга (вага до 55 кг) і Аніта Серьогіна (вага до 61 кг). Бронзові нагороди вибороли Діана Шостак (вага до 61 кг), Галина Мельник (вага до 68 кг) та Андрій Заплітний (вага до 75 кг).

Нагадаємо, у лютому, на першому етапі Прем’єр-ліги в Фуджейра (ОАЕ) Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна виграли срібні медалі, а Діана Шостак та Станіслав Горуна стали бронзовими призерами.