Гандболістки «Галичанки» сьогодні дебютують у чемпіонаті польської Суперліги

Львівська гандбольна «Галичанка», склад якої сформовано головним чином зі студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сьогодні, 10-го вересня, зіграють свій перший матч чемпіонату Польщі серед клубів тамтешнього елітного дивізіону – PGNiG Superliga Kobiet – сезону-2022/2023.

Приєднання львівської «Галичанки» до PGNiG Superliga Kobiet є ще одним кроком польсько-української солідарності. Після вторгнення російських військ на нашу землю жіноча гандбольна Суперліга в Україні, як і решта змагань національного рівня, була припинена. Львівський клуб, бажаючи зберегти команду та й надалі бути учасником змагань високого рівня, звернувся до польських інституцій із проханням приєднатися до їхньої жіночої PGNiG Superliga Kobiet. До цього процесу було залучено Міністерство спорту і туризму Польщі та Асоціацію гандболу Польщі.

Варто оцінити відкритість Асоціації гандболу Польщі та PGNiG Superliga Kobiet, а також ставлення польських клубів, які заради участі нашої «Галичанки» в їхньому національному чемпіонаті одностайно позитивно підтримали розширення турніру. При цьому поляки заявили, що участь чемпіонок України однозначно позитивно вплине на спортивний рівень і привабливість матчів PGNiG Superliga Kobiet.

Зазначимо, що з сезону-2022/2023 кількість команд, які беруть участь у чемпіонаті польської PGNiG Superliga Kobiet, буде збільшено з восьми до десяти. У зв’язку з розширенням складу учасників, зміниться і система проведення турніру. У першій частині сезону команди зіграють одна з одною по два матчі – по одному на домашньому майданчику та на виїзді. За підсумками турніру у два кола, шість кращих клубів продовжать боротьбу за титул і медалі на другому етапі чемпіонату. А квартет команд, що посядуть місця з сьомого по десяте, змагатимуться за збереження прописки в елітному дивізіоні. На другому етапі, як і на першому, суперники знову зіграють один проти одного двічі – по одній грі вдома та в гостях.

СКЛАД УЧАСНИКІВ PGNiG SUPERLIGA KOBIET2022/2023:

• MKS Zagłębie Lubin
• MKS FunFloor Lublin
• KPR Gminy Kobierzyce
• Eurobud JKS Jarosław
• MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
• EKS Start Elbląg
• Młyny Stoisław Koszalin
• MKS PR Urbis Gniezno
• HC Galyczanka Lwów
• KPR Ruch Chorzów

Традиційно для міжсезоння, у складі «Галичанки» відбулися кадрові зміни. Зокрема, лави колективу з різних причин покинули досвідчені гравчині – Юлія Головко, Христина Майкут, Ольга Василяка, Ангеліна Овчаренко та Наталія Шипляк, які у команді відіграли не один сезон. Також не побачимо ми серед галичанок у новому сезоні й тогорічних новобранок команди – Юлію Максимейко та воротарку Софію Гуменюк.

Натомість маємо у складі нових гравчинь – Владиславу Слободян, Світлану Гавриш-Аксьонову (обидві – «Реал» Миколаїв), Анастасію Ткач, Крістіну Сорокіну (обидві – «Дніпрянка» Херсон) та Катерину Гайдук («Львівська Політехніка»).

СКЛАД «ГАЛИЧАНКИ» ЛЬВІВ НА СЕЗОН-2022/2023:

воротарки: Марія Поляк (№1), Вікторія Салтанюк (№12), Марина Валієва (№77)

лінійні: Ірина Прокоп’як (№11), Анастасія Мелекесцева (№27)

розігруючі: Олеся Дяченко (№3), Софія Голінська (№5), Мар’яна Маркевич (№7)

праві півсередні: Крістіна Сорокіна (№18), Діана Дмитришин (№33)

ліві півсередні: Влада Слободян (№14), Тетяна Поляк (№99)

праві крайні: Людмила Мартинюк (№13), Катерина Козак (№20)

ліві крайні: Анастасія Ткач (№6), Марина Коновалова (№19)

головний тренер – Віталій Андронов

тренер – Тетяна Штефан

тренер воротарів – Оксана Площинська

лікар – Ростислав Козакевич

спортивний директор клубу – Роман Бедрій

президент клубу – Роман Федишин

Зауважимо, що дві новенькі гравчині «Галичанки» – Світлана Гавриш-Аксьонова (півсередня) та Катерина Гайдук (лінійна) – наразі проходять підготовку з командою, але поки що не гратимуть у стартових іграх польської PGNiG Superliga Kobiet.

Додамо, що свій дебютний поєдинок у чемпіонаті Польщі «Галичанка» зіграє вже сьогодні, 10-го вересня. У гостьовій грі суперником підопічних Віталія Андронова будуть гандболістки клубу Młyny Stoisław Koszalin. Поєдинок у Кошаліні стартує о 18:00 за київським часом. Матч у прямому ефірі на території України транслюватиме телеканал XSPORT.

УСІ ПАРИ 1-го ТУРУ

9 вересня (п’ятниця)