Гандболістки «Галичанки» у драматичній боротьбі пробилися в 1/8 фіналу Європейського Кубка

Львівська гандбольна «Галичанка», склад якої на 90 відсотків сформовано зі студенток і випускниць нашого Університету, напередодні зіграла матч-відповідь третього попереднього раунду (1/16 фіналу) розіграшу Європейського Кубка сезону-21/22. На паркеті Chemkostav Arena у словацькому місті Міхаловце чинні чемпіонки України поступилися з рахунком 18:22 тамтешньому клубу «Ювента», який є переможцем спільного чемпіонату Словаччини і Чехії. Але завдяки домашній перемозі у першій грі (27:22) підопічні Віталія Андронова за сумою двох поєдинків з перевагою в один м’яч (45:44) «вигризли» путівку в 1/8 фіналу.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КУБОК – 2021/2022.
1/16 ФІНАЛУ. МАТЧ-ВІДПОВІДЬ

«Ювента» (Міхаловце, Словаччина) –
«Галичанка» (Львів, Україна) – 22:18 (11:8)

Перший матч – 22:27 (10:15)

21 листопада. Міхаловце. Chemkostav Arena. Початок – 20:30

Судді: Анджей Чржан, Міхал Янас (обидва – Польща).
Делегат ЄГФ – Ілона Тордаі (Угорщина).

«ЮВЕНТА»: Наіра Моргана Мендес Де Алмейда (16 кидків, 7 сейвів – 43.75%), Ірина Яблонська Бобаль (15, 6 – 40) – Міліса Тріфуновіч (6 голів, 9 кидків), Патріція Воллінгєрова (4, 7), Владіміра Байчова (4, 5), Маріанна Ребічова (3, 8), Івана Годеч (2, 4), Бібьяна Штефанікова (1, 1), Мартіна Поповцова (1, 3), Марія Радовіч (1, 2), Альона Дворжакова (0, 0), Ніколєта Трункова (0, 0), Євгенія Когуч (0, 0), Валерія Дулінова (0, 0), Адріана Голєйова (0, 1), Лілія Ключкова (0, 0).

Головний тренер – Ян Бенадік.
Тренери – Боріс Аспрідіс, Мартіна Казакова.

«ГАЛИЧАНКА»: Вікторія Салтанюк (30 кидків, 8 сейвів – 26.67%), Марія Поляк (1, 0 – 0) – Діана Дмитришин (4 голи, 4 кидки), Мар’яна Маркевич (4, 7), Анастасія Мелекесцева (4, 7), Тетяна Поляк (3, 5), Ірина Прокоп’як (1, 1), Марина Коновалова (1, 4), Катерина Козак (1, 2), Наталія Шипляк (0, 0), Олеся Дяченко (0, 0), Софія Голінська (0, 0), Юлія Максимейко (0, 0), Людмила Мартинюк (0, 0), Ангеліна Овчаренко (0, 0), Христина Майкут (0, 0).

Головний тренер – Віталій Андронов.
Тренери – Тетяна Штефан, Оксана Площинська.

Кидки по воротах (голи): 39 (22 – 56,41%) – 30 (18 – 60.00%).

Семиметрові кидки: 5 спроб / 3 голи – 5 спроб / 3 голи.

Попередження: немає – Мелекесцева, Шипляк.

Вилучення на 2 хвилини: Тріфуновіч, Ребічова, Годеч, Штефанікова, Трункова – Маркевич, Мелекесцева (двічі), Дмитришин, Прокоп’як, Дяченко, Мартинюк.

Вилучення до кінця гри: немає – немає.

Після перемоги над «Ювентою» у домашньому матчі (27:22), львів’янки їхали до Словаччини з перевагою за закинутими м’ячами «+5». Запас, як для гандболу, невеличкий, проте надію вселяв. На виїзді «Галичанці» потрібно було не програти з різницею у п’ять голів і більше. Точніше, допускалась й різниця у п’ять голів, але за умови, що галичанки закинули б у Міхаловце більше, ніж зробили це словачки у Львові. Тобто, у випадку програшу у п’ять м’ячів, нашим дівчатам потрібно було закинути більше 22-х голів.

«Галичанка» розуміла, що «Ювента» робитиме все, аби відігратись. Звісно, усвідомлював це й головний тренер «Галичанки» Віталій Андронов, який називав «Ювенту» одним із фаворитів на перемогу в Єврокубку. А одна з гравчинь «Ювенти» Владіміра Байчова у передматчевому інтерв’ю підкреслила: «П’ять голів у гандболі – це ніщо. Ми не позбавлені шансів. Я впевнена, що ми зможемо відіграти дефіцит у п’ять голів.

Сподівався на реванш й головний тренер «Ювенти» Ян Бенадік: «У нас перевага домашнього майданчика. Деякі розділи матчу (у Львові – ред.) показали нам шлях до успіху. Якщо ми використаємо все це належним чином, то шанси обіграти «Галичанку» за сумою двох поєдинків для нас цілком реальні.

І шанси у «Ювенти» таки дійсно були реальними, що засвідчив початок матчу. Львів’янки могли відкрити рахунок ще на першій хвилині, однак Діана Дмитришин не реалізувала пенальті. Натомість господарі свій семиметровий на 2-й хвилині забили – 1:0.

Лік голам «Галичанки» відкрила випускниця нашого Університету Мар’яна Маркевич на 3-й хвилині – 1:1. Втім до 14-ої хвилини словачки влучили ще шість разів, а «Галичанка» жодного – 7:1 на користь господарів паркету. Другий гол львів’янки провели аж на 15-й хвилині, коли закинула капітан команди Тетяна Поляк – 7:2. Але й словачки теж відповіли влучним кидком – 8:2.

А далі був знову незабитий галичанками пенальті. Цього разу змарнувала шанс Тетяна Поляк. Як тут не згадати чотири з семи нереалізованих кидки з семи метрів нашими гравчинями у домашньому поєдинку тижневої давності.

Словачки тріумфують, однак, як засвідчив подальший розвиток подій на майданчику, роблять це зарано. Бо останню десятихвилинку першого тайму таки виграє «Галичанка»: шість голів львів’янок проти трьох голів словачок. У нас закидалипо два рази Мар’яна Маркевич і Тетяна Поляк та по разу Діана Дмитришин (пенальті) і Анастасія Мелекесцева. Тож на перерву команди пішли за рахунку 11:8 на користь «Ювенти».

Чи варто пояснювати, з яким напруженням розпочався другий тайм?! Вболівальники, певно, таки скористались валідолом. А от команди ринулись в бій. Гол Катерини Козак на першій хвилині тайму скорочує розрив – 11:9. У наступну хвилину команди обмінюються м’ячами, у нас забиває Настя Мелекесцева – 12:10.

Та все ж до 12-ої хвилини тайму вправніші словачки, які знову вириваються вперед на чотири м’ячі – 17:13. У «Галичанки» упродовж цього ігрового відтинку відзначилися голами Діана Дмитришин (пенальті), Анастасія Мелекесцева і Марина Коновалова. Ще й сейв воротарки «Ювенти» Ірини Яблонської (до речі, екс-воротарки ужгородських «Карпат») додає господарям впевненості. Однак й гравчині «Галичанка» не ликом шиті. Голи Мар’яни Маркевич, Катерини Козак та Діани Дмитришин наближають львів’янок впритул до суперниць – 17:16.

Втім «Ювента» не хоче миритись з таким становищем. Словачки роблять ще один ривок і знову-таки йдуть у відрив. Безгольові сім хвилин для «Галичанки» і чотири голи «Ювенти» роблять рахунок 21:16 (53-я хвилина). Здається, ось-ось «Ювента» вирве ще один омріяний м’яч, а з ним й перемогу. Та гол Анастасії Мелекесцевої дозволяє дещо видихнути – 21:17. Проте ненадовго, на 25-й хвилині знову закидає «Ювента» і виходить вперед на п’ять м’ячів – 22:17.

А далі обидві команди отримують шанс у вигляді пенальті. «Галичанка» свою нагоду реалізує – Діана Дмитришин, натомість «Ювента» – ні (браво воротарці львів’янок Вікторії Салтанюк, яка парирувала кидок Владіміри Байчової). Рахунок стає – 22:18.

Останні хвилини – грати залишається 1 хвилину 08 секунд і тайм-аут бере коуч «Ювенти». І дуже драматична розв’язка: спершу «Ювенті» не зараховують один гол через заступ однієї з гравчинь господарок лінії зони захисту гостей. Відтак «Ювента» забиває ще раз, з фінальною сиреною. Воротарка «Галичанки» Вікторія Салтанюк витягує забитий м’яч і на колінах чекає рішення арбітрів. Гол не зараховують – м’яч залетів у сітку воріт, коли час гри вже закінчився. Наша голкіпера розплакалася від емоцій та полегшення, зрозумівши, що за сумою двох матчів ми здобули перемогу. Ридає не лише вона одна – бачимо сльози й Мар’яни Маркевич. Та, певно, найбільше сліз у «Ювенти», якій забракло лише одного м’яча, аби пробитися у наступний раунд...

Найбільш результативними у складі гостей стали Мар`яна Маркевич, Анастасія Мелекесцева та Діана Дмитришин – у кожної по чотири голи. На рахунку воротаря Вікторії Салтанюк вісім сейвів, серед них, можливо, ключовий порятунок всього протистояння, коли за три з половиню хвилини до кінця другого тайму вона відбила семиметровий.

Додамо, що наступного суперника «Галичанки» визначить жеребкування, яке відбудеться уже завтра, 23-го листопада, об 11:00 за центральноєвропейським часом (12:00 – за київським), у штаб-квартирі EHF у Відні та транслюватиметься в прямому ефірі на YouTube-каналі Home of Handball. Матчі 1/8фіналу заплановані на 8-е та 16-е січня 2022 року.

Зазначимо, що команди буде розподілено на два кошики («сіяні» і «несіяні») – по вісім клубів у кожному. При цьому дві команди з однієї країни можуть зустрітися одна з одною.

Нагадаємо, «Галичанка» стартувала у турнірі з другого раунду, двічі перегравши на домашньому паркеті чеський «Годонін» – 22:11 та 26:16.