Гандболістки «Галичанки» з перемоги стартували у польській Суперлізі

Львівська гандбольна «Галичанка», склад якої сформовано головним чином зі студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у суботу, 10-го вересня, зіграла перший матч чемпіонату Польщі сезону-2022/2023 серед клубів елітного дивізіону – PGNiG Superliga Kobiet.

«Млини Стоіслав» (Кошалін) –
«Галичанка» (Львів) – 29:32 (16:16)

10 вересня. Кошалін. Спортивно-розважальний комплекс.
Початок – 18:00.

«МЛИНИ СТОІСЛАВ»: Катажина Зімни, Наталія Філоньчук, Александра Новіцка – Габріела Урбаняк (9 голів), Анна Мацка (7), Жанета Ліпок, Александра Залєшни (4), Габріела Гарік (1), Барбара Хороманьска (1), Ханна Рихарска (3), Адріана Курджелєвіч, Крістіна Кубісова (4).

Головний тренер – Ярослав Кнопік.

«ГАЛИЧАНКА»: Вікторія Салтанюк, Марія Поляк, Марина Валієва – Олеся Дяченко, Софія Голінська (1 гол), Мар’яна Маркевич (4), Ірина Прокоп’як (1), Людмила Мартинюк (6), Марина Коновалова (5), Катерина Козак (1), Анастасія Мелекесцева (2), Діана Дмитришин (12).

Головний тренер – Віталій Андронов.

Кидки в площину воріт: 33 – 38
 Кидки повз ворота: 13 – 7
 Сейви: 6 – 4
 Втрати м’яча: 14 – 14
 2-хвилинні вилучення: 5 – 6
 7-метрові кидки: 7 кидків (6 голів) – 5 (4)

Краще почали зустріч господарки майданчика. Серйозно оновлена ??команда «Млини Стоіслав», яка минулий сезон у польській Суперлізі завершила на сьомому місці, змогла поставити складні завдання восьмиразовим чемпіонкам України та півфіналісткам Європейського Кубка ЄГФ минулого сезону. Менш ніж через дві хвилини з початку зустрічі підопічні Ярослава Кнопіка вели в рахунку 2:0. Втім, після невдалого початку гості швидко наздогнали суперниць. Перший гол у нашій команді записала до свого активу Діана Дмитришин, яка була важливою ланкою у галичанок, а наступний м’яч невдовзі закинула Марина Коновалова. Тож на 3-й хвилині на табло горіли рівні цифри – 2:2.

Відтоді між командами точилася дуже жорстка, рівна боротьба і передбачити переможця було важко. Хоча кошалінські дівчата мали в обороні серйозні проблеми зі снайперкою львів’янок Діаною Дмитришин, яку ніяк не могли зупинити, в атаці у них влучно вистрілювала зі свого «дробовика» Анна Мацка. Менш ніж за чверть години на рахунку українки було чотири влучні кидки, а в польки – три. Також у господарок паркету Габріела Урбаняк чудово використала свої шанси, коли стояла на семиметровій лінії, виконуючи штрафні кидки ??і саме вона стала найкращим «стрільцем» у складі своєї команди в цьому матчі.

Місцеві дівчата у рахунку йшли непогано, але не знаходили способу збільшити свою перевагу над гостями. До 25-ої хвилини на табло постійно була нічия або одна з команд вела з перевагою тільки в один гол. Лише на 26-й хвилині польки завоювали трохи впевненішу перевагу в рахунку (15:12), але галичанки швидко й легко відігралися і навіть на заключній хвилині першого тайму вийшли вперед – 16:15. Однак перед самим свистком на перерву господарки відігралися: 16:16 – такі цифри горіли на табло на екваторі гри.

Помінявшись сторонами поля, команди продовжили доволі зважену, але водночас дуже емоційну боротьбу. По перерві й надалі тривала гольова феєрія Діани Дмитришин. Якби не «перша рушниця» галичанок, дівчата з Кошаліна, мабуть, могли б говорити про відрив у рахунку в декілька м’ячів, але так довгий час мусили вдовольнятися нічиєю чи мінімальною перевагою.

Згодом підопічні Ярослава Кнопіка трохи почали «підсідати» і це коштувало їм хвилини неуважності та дрібних помилок, якими вміло скористалися українки. На 42-й хвилині гості вперше у грі відірвалися від суперниць на три влучні кидки – 23:20. Проте господарки не мали наміру змарнувати наполегливу працю на даний момент у цій зустрічі і після їхніх трьох влучних кидків поспіль знову була нічия, цього разу – 23:23.

Втім, статус-кво зберігався не надто довго. Менш ніж за десять хвилин до фінального свистка гості знову здобули цілком комфортну, як для такої рівної гри, перевагу в рахунку – 27:24. Команди в цьому матчі показали схожий рівень майстерності, тому останні хвилини їхнього очного протистояння можна назвати силовим змаганням. У грі на витривалість українки дивилися краще. На 56-й хвилині вони зафіксували найбільшу перевагу в цьому матчі – 30:26. У підсумку гравчині «Галичанки» контролювали хід поєдинку до останньої секунди і здобули перемогу з перевагою у три закинуті м’ячі – 32:29.

По завершенні поєдинку тренер «Галичанки» Віталій Андронов прокоментував дії своєї команди: «Ми раді, що граємо в чемпіонаті польської Суперліги. Так само тішимося і з результату свого першого матчу. Однак у нашій грі були серйозні помилки, особливо в першому таймі. Тому ми будемо дивитися відео і аналізувати протокол цього матчу, щоб виключити такі свої «спотикання» в наступних поєдинках».

Додамо, що свій другий матч у чемпіонаті польської PGNiG Superliga Kobiet сезону-2022/2023 «Галичанка» зіграє вже за два дні. У середу, 14-го вересня, суперницями підопічних Віталія Андронова будуть срібні призерки минулого сезону, гандболістки MKS FunFloor Lublin. Гра розпочнеться о 18:00 за київським часом. Матч у прямому ефірі на території України транслюватиме телеканал XSPORT.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. PGNiG SUPERLIGA KOBIET2022/2023

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 1-го ТУРУ