Георгій Іваницький і Вероніка Марченко стартували на Євро-2021 з стрільби з лука

Напередодні, в перший календарний день літа, у турецькій Антальї розпочався чемпіонат Європи зі стрільби з лука. У складі збірної України змагаються й двоє титулованих випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Вероніка Марченко та Георгій Іваницький.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ:

Чоловіки: Олексій Гунбін, Георгій Іваницький, Іван Кожокарь;

Жінки: Вероніка Марченко, Лідія Січенікова, Анастасія Павлова.

Зазначимо, що у рамках Євро-2021 в Антальї також відбудеться окремий кваліфікаційний турнір на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 у Токіо. При цьому слід зазначити, що ситуація в наших командах – жіночій і чоловічій – станом на сьогодні різна. Справа в тому, що ліцензію на виступ у ньому має лише жіноча команда. Нагадаємо, її наші дівчата, а саме Вероніка Марченко, Анастасія Павлова та Лідія Січенікова, здобули на чемпіонаті світу-2019, посівши п’яте місце в командному турнірі. Звісно, вони мріяли про медалі, але завдання мінімум – здобути олімпійську ліцензію – виконали і то вже добре. Натомість чоловіки програли в 1/8 фіналу і нині вони продовжують боротьбу за путівки до столиці Японії. Зауважимо, що ліцензії не є іменними – вони належать тій чи іншій країні.

Також слід додати, що на Євро-2021 командні ліцензії на Олімпіаду розігруватися не будуть, лише особисті і то в дуже обмеженій кількості – по чотири серед жінок і чоловіків. Тобто необхідно буде принаймні пробитися у півфінал. Цікаво, що їх володарі визначаться не за результатами чемпіонату континенту, а організатори виділять у ході змагань один день, коли й відбудеться ліцензійний турнір. Його учасниками будуть лише лучники тих країн, які ще не мають командних ліцензій. Тобто, від України в ньому виступатимуть лише чоловіки, натомість наші жінки в цей день матимуть вихідний.

Втім, українська чоловіча команда також матиме ще шанс вибороти повний комплект олімпійських путівок. Його можна буде здобути у Парижі на спеціальному ліцензійному турнірі, що відбудеться з 9-го по 13-е червня. Але на нього до столиці Франції прибудуть команди, що не потрапили до вісімки чвертьфіналістів чемпіонату світу-2019, не лише з Європи, а з усього світу. А розігруватимуть вони лише по три місця на олімпійському турнірі серед чоловіків і жінок. Тож можна собі тільки уявити, яка там буде «колотнеча» за заповітні путівки.

Слід додати, що коли наші чоловіки не зуміють здобути до Токіо спочатку бодай одну путівку на Євро-2021, а потім залишаться з пустими руками й за підсумками командного ліцензійного турніру в Парижі, то на олімпійському турнірі робінгудів Україна не буде представлена не тільки в чоловічій частині змагань, а й у міксті.

Там же в Парижі за менше ніж десять днів після ліцензійного всесвітнього командного турніру, а саме з 22-го по 27-е червня, триватиме етап Кубка світу, який стане для усіх лучників останньою перевіркою своїх сил перед головним стартом чотириріччя, а точніше, з урахуванням переносу ХХХІ літних Олімпійських ігор на рік, п’ятиріччя. У столиці Франції етап Кубка світу, на відміну від етапів Гран-Прі Європи, проходитиме по повній програмі – чоловічі і жіночі змагання в особистій і командній першості та мікст. І дуже хочеться вірити, що для збірної України це буде насправді генеральна репетиція не лише для її жіночої частини команди, а й для чоловічої також.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ