Гол Іллі Квасниці врятував збірну України U-19 від поразки в грі еліт-раунду Євро-2022 з сербами

Юнацька збірна України U-19 з футболу в суботу, 4-го червня, у другому матчі еліт-раунду кваліфікації чемпіонату Європи-2022 зіграла внічию з однолітками із Сербії. З перших хвилин гри у складі «синьо-жовтих» грали й троє студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисники Віталій Роман і Марко Сапуга та півзахисник Ілля Квасниця, який став автором єдиного голу для українців. А голкіпер Дмитро Ледвій провів гру на лаві запасних.

Україна – Сербія – 1:1 (1:1)

УКРАЇНА: Пузанков, Роман, Козік, Сапуга, Фаріна, Булеза, Яцик (Підгурський, 81), Царенко (Лосенко, 71), Квасниця (Малиш, 71), Микитишин (Волошин, 63), Ярмолюк (Попов, 81).

СЕРБІЯ: Лукіч, Лазіч, Іліч, Лєковіч, Крсмановіч, Станковіч (Гордіч, 63), Петковіч, Кнежевіч (Мілєтіч, 46), Міладіновіч (Мітулікіч, 84), Айдар (Мотика, 71), Лазетіч (Ратков, 63).

Попередження: Ярмолюк (38), Пузанков (57), Козік (60), Малиш (90+4) – Крсманович (5), Петкович (51), Лазетич (60), Лазич (73), Міладінович (74).

Голи: Квасниця (22) – Іліч (18).

Напередодні, 4-го червня, в нідерландському Алфен-ан-ден-Рейні підопічні Володимира Єзерського провели другий матч еліт-раунду кваліфікації Євро-2022 (U-19). Нагадаємо, у першому турі юнацька збірна України U-19 (футболісти не старші 2003 року народження) перемогла команду Норвегії (3:2) і в статусі лідера групи зустрілася із Сербією, яка також турнір розпочала з перемоги – обіграла Нідерланди з рахунком 2:1.

Звітний матч обидві команди розпочали обережно, ніхто не хотів ризикувати. Досить сказати, що першого удару по воротах було завдано лише на 14-й хвилині. Втім, постріл Козіка було заблоковано, проте українці продовжували йти вперед. Зокрема, двічі намагався вразити ціль Царенко. Але, на жаль, м’яч влетів у ворота України. Автором гола на 18-й хвилині став Іліч. Утім, це не збентежило підопічних Володимира Єзерського, які на 22-й хвилині вирівняли становище. Із передачі Ярмолюка відзначився Квасниця – 1:1.

Після цього гра знову перейшла у спокійне русло, оскільки суперники розуміли, що ціна помилки дуже велика. Тому до перерви гольових моментів, по суті, не виникало.

У дебюті другого тайму серби збільшили темп, гра почала проходити більше на половині поля українців. Проте «синьо-жовті» надійно діяли в захисті, намагаючись небезпечно контратакувати. Кінцівка зустрічі пройшла в нервовій боротьбі, на перший план вийшли бійцівські якості, і в цьому компоненті українські футболісти супернику не поступилися. В підсумку у другій 45-хвилинці рахунок не змінився – 1:1.

Додамо, що в іншому матчі другого туру нашої групи збірні Нідерландів та Норвегії також зіграли внічию з аналогічним рахунком 1:1.

Нагадаємо, що для потрапляння до фінального турніру потрібно посісти перше місце у групі. Зазначимо, що після двох турів, перед заключним ігровим днем, 7-го червня, шанси пробитися на вирішальну стадію Євро-2022 зберігають усі чотири команди.

ФУТБОЛ. ЄВРО-2022 (U-19). ЕЛІТ-РАУНД. ГРУПА -6-

Перший тур. 1 червня (середа)

Нідерланди – Сербія – 1:2

Норвегія – Україна – 2:3 (0:0)

Другий тур. 4 червня (субота)

Нідерланди – Норвегія – 1:1

Україна – Сербія – 1:1

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ ДВОХ ТУРІВ

1. Україна – 4 очка (м’ячі 4–3)
2. Сербія – 4 (3–2)
3. Норвегія – 1 (3–4)
4. Нідерланди – 1 (2–3)

КАЛЕНДАР РЕШТИ МАТЧІВ

Третій тур. 7 червня (вівторок)

Україна – Нідерланди
(Роттердам)

Сербія – Норвегія
(Алфен-ан-ден-Рейн)

час початку матчів – київський

У разі потрапляння до фінального турніру збірна України зіграє у групі -В- разом з Англією, Ізраїлем та Австрією.

ЄВРО-2022 (U-19). ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР

Група -А-
Словаччина, Румунія, Італія, Франція

Група -В-
Англія, Ізраїль, переможець групи -6-, Австрія

Додамо, що фінальний турнір Євро-2022 (U-19) триватиме з 18-го червня до 1-го липня у Словаччині. По дві найкращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу. Фінал відбудеться 1-го липня у Трнаві о 21:00 за київським часом. Передбачено й матч за п’яте місце, оскільки п’ять найсильніших збірних Євро-2022 (U-19) отримають путівки на чемпіонат світу-2023 (U-20), який відбудеться наступного року в Індонезії.

За матеріалами сайту УАФ