Гол Юрія Тлумака приніс перемогу «Чорноморцю» у грі УПЛ з «Рухом» на «Арені Львів»

Упродовж трьох попередніх днів, із 5-го по 7-ме листопада, було зіграно поєдинки чергового, чотирнадцятого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У стартовому поєдинку 14-го туру Vbet Ліги «Олександрія» приймала «Металіст 1925». У другому протягом двох тижнів протистоянні суперників команда з Кіровоградщини, забивши по м’ячу в кожному з таймів, знову святкувала успіх. Десятьма днями раніше «Олександрія» на ОСК «Металіст» завдала харків’янам болючої поразки в розіграші Vbet Кубка України – 5:2. А тепер ж підопічні Юрія Гури на власному стадіоні також виявилися сильнішими, хоча з більш скромним рахунком – 2:0. Кирюханцев відзначився ефектним ударом із передачі Рибалки, а Дубра замкнув головою подачу з кутового від Демченка.

А вже наступного дня, у суботу, 6-го листопада, «Ворскла» завдала «Динамо» першої поразки в турнірі. Кияни обходилися без поразок у національному чемпіонаті майже рік. Востаннє біло-сині програвали ще 8-го листопада 2020 року «Шахтарю». Перервати 30-матчеву безпрограшну серію чемпіона спромоглася «Ворскла», яка вважається претендентом на бронзові нагороди. Причому полтавці до суботньої зустрічі не могли відібрати турнірні очки в киян з 2017 року.

У першому таймі динамівці більше володіли м’ячем, а удар де Пени прийшовся у стійку. Утім, забили ворскляни – Рангел після подачі Тілля переграв Забарного в повітрі й відкрив рахунок. По перерві шанси відзначитися мали обидва суперники, але спершу це вдалося гостям. Тілль з 11-метрового, призначеного за допомогою системи VAR, подвоїв перевагу команди Максимова. Після вилучення Кравчука «біло-сині» отримали чисельну перевагу, але все, чого їм вдалося досягти, – це забити гол престижу. Вітіньо після подачі кутового відзначився своїм дебютним м’ячем у Vbet Лізі. 2:1 – сенсаційна перемога «біло-зелених».

Що ж до інших поєдинків суботи, то в Ужгороді зустрічалися дві команди, в яких тривали антирекордні серії. «Минай» не міг перемогти протягом 11-ти турів, а «Маріуполь» програв останні шість матчів. У підсумку перервати «чорну» смугу вдалося азовцям, які забили господарям два «сухі» м’ячі. Закарпатці втратили свій найкращий шанс забити, коли Гончар не зумів переграти Турбаєвського з 11-метрової позначки.

Закривали програму другого ігрового дня туру «Рух» із «Чорноморцем». Номінальними господарями матчу були одесити, гра ж відбулася у Львові й принесла успіх «морякам» – 4:3. Переможний м’яч одеситів і дебютний для себе в УПЛ провів студент третього курсу нашого вишу – Юрій Тлумак, батько якого Андрій Тлумак – нинішній керманич львівських «Карпат», що грають у Другій лізі національного чемпіонату, диплом про вищу освіту отримав у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського.

А напередодні, в третій, останній ігровий день 14-го туру, «Шахтар» переміг «Колос» у Ковалівці та наздогнав «Динамо» за очками, випередивши його за додатковим показником – різницею м’ячів.

Зазначимо, що «Колос» проводив перший матч під керівництвом нового в.о. головного тренера – Ярослава Вишняка. Господарі намагалися дати гірникам бій, і в певні ігрові відрізки їм це вдавалося. Однак різниця в класі виконавців далася взнаки, і за приблизно рівної кількості ударів по воротах донеччани забили тричі, а їхні суперники – лише одного разу. Алан Патрік виконав дві гольові передачі – на Матвієнка та Мудрика, а Бондаренко ідеальним пасом на хід вивів сам на сам із голкіпером «Колоса» Фернандо.

Хороший темп у турнірі тримають «Зоря» з «Дніпром-1». Луганці перемогли втретє поспіль, причому всі три м’ячі у ворота рівненського «Вереса» забив іранець Шахаб. Дніпряни здобули другу поспіль перемогу, із мінімальним рахунком 1:0 здолавши на виїзді «Інгулець». Єдиний м’яч – в активі Довбика. У доробку Артема вже вісім голів у поточному чемпіонаті, і він лише на один м’яч відстає від кращого бомбардира турніру – динамівця Віктора Циганкова.

У ще одному матчі неділі, що завершував програму звітного туру, ФК «Львів» вдома, на полі «Арени Львів» програв чернігівській «Десні» з рахунком 0:2. За «сіверян», зокрема, відзначився випускник кафедри футболу нашого Університету Тарас Завійський.