Гол Олега Федора допоміг збірній України U-19 вийти в еліт-раунд відбору на Євро-2023

Юнацька збірна України U-19 з футболу у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2023 року здобула другу перемогу поспіль. До драматичної звитяги над однолітками з Косово підопічні Сергія Нагорняка додали переконливу перемогу над кіпріотами, до якої долучилися й двоє студентів другого курсу кафедри футболу (завідувач – Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисник Віталій Холод та півзахисник Олег Федор. Додамо, що гол останнього підвів підсумок гри – 4:1 на користь «синьо-жовтих».

Україна U-19 – Кіпр U-19 – 4:1 (1:1)

20 листопада. Норчепінг. Стадіон «Норрчепінгс Ідроттспаркен».
Початок – 14:00.

УКРАЇНА: Герета, Кітела, Удод, Слюбик, Булеза, Федор (Харабара, 85), Варфоломєєв, Ярмолюк (Семенець, 90+2), Лосенко (Царенко, 58), Горбач (Пастух, 85), Ющенко (Пушкарьов, 58).

КІПР: Стіліанідіс, Венізелу, Каяфас, Евангелу, Фенерідіс (Джіама, 63), Цуцукі (Атанасіу, 71), Вронтіс, Асіменос (Деліфер, 71), Зінонос (Кіріакідіс, 71), Савва, Георгіу (Спірідакіс, 75).

Голи: Варфоломєєв (10, пен.), Царенко (67, 69), Федор (79) – Савва (20).

Попередження: Ярмолюк (11), Удод (56), Харабара (89) – Фенерідіс (11), Савва (83), Вронтіс (89), Кіріакідіс (90+1), Спірідакіс (90+4).

Футболісти збірної України U-19 (гравці не старші 2004 року народження) здобули другу перемогу у кваліфікації чемпіонату Європи-2023. У другому турі відбіркової групи 3 у шведському місті Норчепінг «синьо-жовті» упевнено переграли однолітків з Кіпру з рахунком 4:1 і в такий спосіб достроково здобули путівку до наступного раунду відбірної кампанії – еліт-раунду. А тепер про деталі звітної гри на полі стадіону «Норрчепінгс Ідроттспаркен».

Підопічні Сергія Нагорняка добре розпочали перший тайм і повели в рахунку вже на 10-й хвилині. Александрос Каяфас сфолив у власному штрафному, а Іван Варфоломєєв реалізував пенальті. Однак кіпріоти не знітилися й за десять хвилин відновили рівновагу. Мети досяг удар Андреаса Савви. 1:1 – саме за такого рахунку суперники пішли на перепочинок.

У другому таймі справу вирішив джокер команди Сергія Нагорняка – Антон Царенко, який вийшов на заміну на 58-й хвилині. Незабаром півзахисник «Динамо» впродовж двох хвилин оформив «дубль», який і переломив хід зустрічі. Крапку ж у ній на 79-й хвилині поставив Олег Федор – 4:1.

Таким чином, збірна України U-19 набрала шість очок і забезпечила собі місце в еліт-раунді відбору Євро-2023, оскільки нижче другого рядка не фінішує. Залишається відкритим лише питання, з якого місця синьо-жовті кваліфікуються. Наступний матч наша команда проведе у середу, 23-го листопада, проти одноліток Швеції, які в другому турі з рахунком 3:0 обіграли збірну Косово.

Нагадаємо, дві перші команди кожної з 13-ти груп кваліфікаційного етапу та найкращий володар третього місця (за результатами матчів із першою та другою командами групи) навесні 2023 року приєднаються в елітному раунді відбору до Португалії. Збірна Мальти здобула пряму перепустку до фінальної стадії на правах господаря турніру. Туди ж потраплять переможці семи груп еліт-раунду. Жеребкування цього етапу турніру відбудеться 8-го грудня поточного року.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ ДВОХ ТУРІВ

1. Україна U-19 – 6 очок (м’ячі 5–1)
2. Швеція U-19 – 4 (3–0)
3. Кіпр U-19 – 1 (1–4)